Oblíbený český zpěvák, frontman kapely Kryštof, písničkář a také divadelní a televizní herec Richard Krajčo slaví 1. června své 44. narozeniny. Jak oslavenec začínal a hlavně jak se změnil od počátku své kariéry?

Richard Krajčo se narodil 1. června 1977 v Ostravě. Ve 14 letech dostal poprvé do rukou kytaru a už ji nepustil. První hudební skupinu založil ještě na střední škole v roce 1993, kde jeho studijní obor byl elektrikář a jednalo se o punkovou kapelu THE Kryštof. Po maturitě se dostal na VŠ báňskou v Ostravě (obor informatika). Když jej ale přijali na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě (dramatický obor), informatiku nedokončil.

Richard Krajčo a Kryštof.
Richard Krajčo a Kryštof. FOTO: JAN SCHEJBAL / MAFRA / Profimedia

Poprvé se dostal na televizní obrazovky díky vítězství v konkurzu na moderátora hudebního pořadu Medúza. Jako divadelní herec se poprvé objevil v roce 1999 v roli Hamleta v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Jako hudebník proráží v roce 2001, kdy jeho kapele Kryštof vychází úplně první deska. Ta se velmi rychle stává bestsellerem.

a je to tady – dnes naposled RICHARD III . Ach jo

Posted by Richard Krajčo on Friday, October 4, 2013

Richard Krajčo je i rebelem, jako první veřejně upozornil na televizní playback, když si na předávání Slavíků v roce 2001 během svého vystoupení zalepil lepící páskou pusu. Kontroverzní vystoupení však televize tehdy vystřihla. V roce 2002 jeho skupinu fanoušci posunuli na 5 nominací cen Akademie populární hudby. I tento ceremoniál kapela Kryštof bojkotuje, když v přímém přenosu prostřednictvím své manažerky otevřeně a ostře napadá vysílací stanici. Krajčo se svou skupinou získává opakovaně ceny Anděla.

Posted by Richard Krajčo on Wednesday, September 25, 2013

Před kamerou jsme jej mohli vidět například ve filmech Krysař (2003), Sametoví vrazi (2005) nebo Křídla Vánoc (2013). Ze seriálů jsou to Hraběnky (2007), Znamení koně (2011, 2015), Vraždy kruhu (2015), v loňském roce v krimi Vysoká hra a letos v Gump – pes, který naučil lidi žít a Přání Ježíškovi.

R. Krajčo na koncertě v roce 2013. FOTO: Slimie, licencovaný dle CC 3.0, cs.m.wikipedia.org

V srpnu 2005 se oženil se zpěvačkou Ivou Frühlingovou, ale hned začátkem roku 2006 po půl roce manželství se jim vztah rozpadl. V listopadu 2008 se oženil podruhé a jeho ženou se stala modelka Martina Poulíčková, se kterou má syna Richarda (nar. 2009) a dceru Bereniku (2011). Ani tento vztah nevydržel a Krajčo přiznal na podzim 2013 informaci, že se s manželkou rozvádějí. Od roku 2013 byla jeho partnerkou režisérka Karin Babinská, s níž se v roce 2017 oženil.

:-) Děkujeme všem zúčastněným, kamarádům, přátelům za nezapomenutelnou párty :-) Milujem vás … bylo vás tolik a vy…

Posted by Richard Krajčo on Friday, July 28, 2017

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA