River Phoenix se do povědomí diváků zapsal rolí mladého Indiana Jonese ve velkofilmu Stevena Spielberga Indiana Jones a Poslední křížová výprava. Jeho skvěle nastartovanou hereckou kariéru a mladý život ale předčasně ukončily drogy.

Americký herec a hudebník River Phoenix, vlastním jménem River Jude Bottom, se narodil 23. srpna 1970. K tomu, že z něj bude herec, přispěl fakt, že jeho matka získala práci v televizní společnosti. Poté získal pár menších rolí v seriálech a bylo rozhodnuto. Za svoji roli v Čas se zastavit získal v roce 1989 nominaci na Zlatý glóbus a Oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si například ve filmech Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989), Miluji tě k smrti (1990), Mé soukromé Idaho (1991), Souboj (1991), Slídilové (1992) nebo Věc zvaná láska (1993), což byl jeho poslední snímek v životě.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava, FOTO: Profimedia

Zemřel na následky předávkování smrtelným mixem drog (kokain, marihuana, valium, efedrin a zřejmě i heroin nebo morfium) na chodníku před hudebním klubem The Viper Room, který toho času patřil americkému herci Johnnymu Deppovi. Byl tam se svou přítelkyní Samanthou Mathis (americká herečka), sestrou Rain a o čtyři roky mladším bratrem Joaquinem Phoenixem, kterého jsme v loňském roce mohli vidět jako Jokera. Ač byla přivolána záchranka, tak po převozu do nemocnice ho již pouze prohlásili za mrtvého. Zemřel 31. října 1993 ve věku 23 let. Na snímku níže z roku 1987 jsou oba bratři.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz