Byly to čtyři dlouhé týdny od doby, kdy jsme naposledy viděli Riverdale. Ale teď už jsme znovu zpátky s novým shrnutím epizody S02E10 „The Blackboard Jungle“. (POZOR článek obsahuje SPOILERY!)

Veronica chce opravdu pracovat v rodinném podniku

Veronica se spolčila se svými rodiči poté, co zorganizovali „nehodu“ Nicka St. Claira. Jenže teď přišel čas na další krok. Nejnovějším plánem, jak převzít Riverdale, je uzavřít Southsideskou střední, aby mohla rodina Lodgových pokračovat ve svém hanebném obchodu. Aby Vee ulehčila přechod Jižanů na Riverdaleskou střední, převezme uvítací roli. Ano, v této epizodě je za zachránkyni.

Archie se zapojuje do špionážství

Archie se dost v nové epizodě obával o Veronicu a svého otce. Přichází totiž na scénu Agent FBI, který se vyptává na nehodu Nicka. Z nějakého důvodu potřebuje Archieho pomoc, aby se dostal blíž k tomu, co chce zjistit. Otázkou zůstává, zda je tento agent špatný, nebo dobrý. Ale zpět k Archiemu, který pokračuje jako nejhorší špión všech dob, protože přichází rovnou za Nickem, aby se pomstil za Veronicu.

Jughead a jeho nový klub

Jughead a jeho bratři z Jižní strany jsou přeřazeni na Riverdaleskou střední a jde to stejně hrozně, jak si představoval. Zatímco Hadi jsou nadšení, že se připojují ke skupině v Riverdale, Jughead to má naopak. Brzo však vyřeší svůj problém tím, že vytvoří klub nazvaný „Swords and Serpents„.

Betty a její dlouho ztracený bratr

Když Betty zjistí, že Polly porodila dvojčata bez jakékoliv informace své rodině, pokračuje v hledání svého bratra. Narozdíl od přání Hala, Alice a Betty najdou Charlese – Chica. Ten ale nechtěl být nalezen, o své pravé rodině věděl. Betty se po krátké době vrací zpátky za Chicem a přivádí ho zraněného domů. Aby rodina Cooperů žila šťastně až do smrti.

Jenže tohle je Riverdale, Chic má hluboce zakořeněné pocity nenávisti vůči své sestře, která žila a stále žije normální šťastný život, který on sám ještě nezažil.