Nejvýdělečnější snímek všech dob, Avengers: Endgame, si podmanil první polovinu roku. Podmaní si i Oscary 2020?

Konglomerát Disney čtyři měsíce před 92. ročníkem udílení Oscarů v Los Angeles zahajuje  Oscarovou kampaň pro filmy „Avengers: Endgame“, „Lví král“, „Frozen 2“, „Toy Story 4“ a „Aladdin“. Co se týče čtvrté týmovky od studia Marvel, Disney vysílá „Endgame“ do bojů v kategoriích jako Nejlepší film, Nejlepší režisér, Nejlepší adaptovaný scénář, Nejlepší kostýmy nebo Nejlepší vizuální efekty. Nikde není ale ani zmínka o představitelovi Tonyho Starka / Iron Mana, který by si podle mnohých cenu zasloužil.

Embed from Getty Images

Robert Downey Jr. se k celé věci sám vyjádřil v talkshow Howarda Sterna. Podle moderátora neberou voliči superhrdinské filmy vážně. „Ten výkon byl excelentní. Opravdu jsem ti to věřil,“ svěřil se Howard. „Jsem rád, že jsi s tím začal, protože se o Oscarové kampani teď docela mluvilo. Ale řekl jsem: ‘Nedělejme to‘,“ odpověděl Downey Jr. Robert byl v minulosti nominován na Oscara dvakrát – za filmy Chaplin z roku 1992 a Tropická bouře z 2008.

Letošní rok byl pro kategorii Nejlepší herec v hlavní roli opravdu silný. Hlavními favority jsou Robert DeNiro ve filmu „The Irishman“, Leonardo DiCaprio za Tarantinův „Tenkrát v Hollywoodu“, Adam Driver ve snímku „Marriage Story“, Christian Bale za „Ford v Ferrari“ a v neposlední řadě Joaquin Phoenix za „Joker“. Jak už bylo zmíněno, Akademie filmového umění a věd nemá superhrdinské a komiksové filmy v lásce, proto by bylo velkým překvapením, kdyby se v jedné kategorii objevili herci hned ze dvou „komiksovek“.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz