Dokument komplexně zobrazí osobnost Michaela Kocába, jeho mimořádný přínos proměně naší země v demokratickou společnost, jeho angažmá v nečekaně rychlém odsunu sovětské armády, která okupovala Československo třiadvacet let se všemi morálními a ekologickými důsledky, včetně tragických ztrát 400 životů našich občanů.

Tvořivá osobnost Michaela Kocába se projevuje nejenom v hudební tvorbě, ale i v jeho strategickém myšlení, které uplatnil v dramatických dnech sametové revoluce. Zápas o svobodu a demokracii, boj za lidská práva, politickou kulturu, to vše se neustále prolíná jeho životem. Významnou linii filmu tvoří umělecká dráha Kocába-muzikanta. A to ve dvojím projevu. Jako zpěváka, rockera a zakladatele kapely Pražský výběr, ale také jako skladatele vážné hudby.

Ve filmu se neustále prolíná minulost i současnost. Jeho současný život je plný nečekaných zvratů a intenzivní práce na hudebních a společenských projektech. Kocábova invence a pracovitost je mimořádná, každý den překvapuje novými nápady. Jeho život se dnes dělí do dvou zájmů – hudební tvorby a péče o vlastní děti. Z čeho vzešla jeho potřeba angažovat se v politice a v občanské společnosti? A z jakých zdrojů tryská jeho hudební invence a muzikantská vášeň? Film o muži, který ve všech svých podobách a profesích zasvětil život až dravé touze po svobodě.

„Jeho tvůrčí potenciál zanechal během čtyřiceti let jeho umělecké činnosti stopu v československém kulturním prostoru… Současný Michaelův život je naplněný mnoha aktivitami, uměleckými, organizačními i občanskými. Jeho vitální charakter vytváří stále nové situace a inspiruje ho k novým projektům, jichž chci být svědkem. A tak se budou prolínat vtipné situace ze současného života s vážnými tématy minulosti,“ řekla o Kocábovi i dokumentu režisérka Olga Sommerová.

Michael Kocáb
Michael Kocáb, FOTO: Distr. Česká televize

Zdroj: Česká televize

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA