Fanoušci zpěváka Eltona Johna se jistě již těší na 30. května 2019. Ten den jde totiž do kin nový film Rocketman. Název filmu je příznačný, protože právě píseň „Rocket Man“ jej na začátku 70. let proslavila.

Anglický zpěvák, skladatel a klavírista je vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight. V roce 1972 si ale nechal úředně změnit své jméno na Elton Hercules John (prostřední Hercules však používá minimálně). V březnu oslavil již 72. narozeniny. Na Hollywoodském chodníku slávy má svou hvězdu a jeho vosková figurína je vystavena v londýnské sbírce Madame Tussaud. Zpěvák se otevřeně hlásí k homosexualitě, v roce 2014 vstoupil se svým partnerem do manželství. Mají spolu 2 děti – syny.

Hlavní roli Eltona si zahraje mladý a talentovaný herec Taron Egerton, kterého můžete znát z filmů Kingsman: Tajná služba (2014), Kingsman: Zlatý kruh (2017) a v minulém roce měl premiéru film Robin Hood (2018).

Popis filmu: „Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald a byl to malý brýlatý oplácaný kluk, který si příliš nerozuměl s rodiči, zato s klavírem mu to šlo náramně. Zpočátku jen dělal křoví úspěšnějším muzikantům, jenže pak potkal svou nejspřízněnější duši, textaře Bernieho Taupina. Od tohoto setkání vedla strmá cesta na absolutní vrchol, možná až příliš rychlá na to, aby se dala zvládnout bez chlastu a drog. Ty pomáhaly zejména ve chvílích, kdy se Elton cítil sám, opuštěný a nemilovaný, což se mu stávalo prakticky pořád. Jenže když jste duší rocker i showman, tak se z každého srabu prostě vyzpíváte.“ (CinemArt)

Trailer na film s CZ titulky: 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz