Rocky: Nová výzva je filmem o návratu, který oživí vzpomínky a znovu připomene, co dělá šampiona šampionem. Poselství zní jasně – nezáleží na tom, jak daleko ve svém životě dojdeš, tvá minulost a tvá rodina bude vždy s tebou. Divákům sportovní snímek z roku 2018 nabídme Prima COOL v pátek 30. října ve 20:15 a o den později ve 14:30.

Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším, a zároveň nezanedbával přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho silný soupeř, jehož jméno se navíc spojuje s dávným neštěstím v jeho rodině, a blížící se zápas bude proto nejen náročný, ale i velmi osobní. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svém boku se Adonis pokusí naplnit dávný odkaz a získat odpověď na otázku, za co se vyplatí bojovat.

CREED II FOTO: Barry Wetcher / Metro Goldwyn Mayer Pictures / Warner Bros. Pictures / FTV Prima

Celosvětová premiéra proběhla 14. listopadu 2018 v New Yorku v Lincoln Centru. Původně měl snímek režírovat Sylvester Stallone. Avšak po dohodě s produkcí a Michaelem B. Jordanem, představitelem titulní role, tento post opustil ve prospěch Stevena Caple Juniora. Vysvětlil to následovně: „Adonis Creed je současná postava se současnými problémy. Na plátna kin by ji měl přinést současný tvůrce.“

Natáčení probíhalo především ve Filadelfii v Pensylvánii, a kvůli několika scénám se štáb přesouval do Nového Mexika. Točilo se od 15. března do 8. června 2018. Stejně jako ve filmu Rocky IV (1985), ani zde nehrají ústřední ruské postavy ruští herci. Dolph Lundgren pochází ze Švédska, Florin Munteanu z Rumunska a Brigitte Nielsenová z Dánska.

CREED II FOTO: Barry Wetcher / Metro Goldwyn Mayer Pictures / Warner Bros. Pictures / FTV Prima

Ve filmu měla původně být i scéna rvačky mezi Rockym Balboa (Sylvester Stallone) a Ivanem Dragem (Dolph Lundgren). Ačkoli scénu oba herci skutečně natočili, z konečné verze filmu byla nakonec vystřižena. Jedná se už o pátý boxerský film Sylvestera Stallona, ve kterém hlavní zápas uvádí Michael Buffer.

K filmu se vyjádřil představitel Ivana Draga, Dolph Lundgren. Ten řekl, že zpočátku nechtěl ve filmu hrát. Nechtěl pošlapat odkaz ikonické postavy. Ale scénář byl tak dobrý, že Dolph nemohl odmítnout.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz