Nadpis zní zcela fantasticky, šíleně, nereálně a z oblasti utopie. Všichni fanoušci se již smířili s tím, že MGM definitivně kult Stargate uzavřelo. Nyní se ale objevila jiskřička naděje.

Po úspěšném filmu Stargate z roku 1994 vznikl o tři roky později seriál Stargate SG1, který na něj volně navázal. Původním plánem tvůrců však byla trilogie, která se nikdy neuskutečnila. Seriál byl velmi úspěšný a byl ukončen až po deseti řadách. Oblíbenost Stargate vesmíru dala příležitost vzniknout dvěma spin-offům – Atlantis a Universe.

Nyní se vrací na scénu původní myšlenka z devadesátých let. Roland Emmerich totiž po dlouhých letech začal opět jednat ze studiem MGM o povolení natočit trilogii Hvězdné brány. Neradujte se však předčasně, protože Ememerich nechce navázat ani na film z roku 1994, ani na seriály, nýbrž plánuje sérii zcela zrestartovat.

Emmerich pro Digital Spy :

„Šli jsme do MGM, které vlastní práva a navrhli jim udělat pokračování, ale jako restart. A zrestartovat jej jako film a to hned třídílný. Brzy budeme muset hledat scénáristy a se vším začít.“

Pro fanoušky Stargate je tato zpráva „hořkosladká“, protože se nejdná o očekávané filmy, které by uzavřely děj Atlantis a Universe. Každopádně Emmerich pomohl celý kult okolo Hvězdné brány vytvořit, není proto radno jeho nápad na restart zatracovat. Co Vy na to, je to dobrý nápad? Podělte se do komentářů.

[fbcomments]

-reklama-