Divácky úspěšná romantická komedie režisérky Lenky Kny Ženská na vrcholu, která měla v kinech premiéru loni v listopadu a přišlo na ni téměř 270 000 diváků, bude k vidění i v rámci 42. festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují. Přehlídka se koná od 13. do 19. září a Ženská na vrcholu bude soutěžit o divácký smích v pondělí 14. 9.

Diváci se budou moci 14.9. setkat i s hlavní hereckou představitelkou Annou Polívkovou. Ta hraje ve filmu svéráznou svobodnou matku, která nečekaně najde lásku na vrcholcích zasněžených hor. Téměř celý snímek se točil v nádherných těžce přístupných lokacích slovenského Chopku.

FOTO: Bioscop

Další cesty romantické komedie Ženská na vrcholu povedou na 33. ročník filmového festivalu Finále Plzeň, kam ho mimo jiné doprovodí 29. 9. představitelé dvou hlavních mužských rolí – Martin Dejdar a Marek Němec.

Ženská na vrcholu směřuje i do zahraničí. Film bude uveden na 8. ročníku filmového festivalu v australském Melbourne (CaSSFA), který je ale kvůli covidu posunut, a také si ho vybrali do soutěže organizátoři 8. ročníku filmového festivalu v indické Bombaji (ICFF-20). A v této době se také jedná i o uvedení snímku na dvou filmových přehlídkách ve Francii v roce 2021. O jeho zakoupení pro TV distribuci projevily zájem dvě velké zahraniční společnosti.

Od letošního dubna je komedie Ženská na vrcholu dostupná i na DVD a umístila se v premiérových týdnech na Netflixu jako No1 v TOP 10.

Režisérku a spoluscenáristku snímku Lenku Kny úspěchy Ženské na vrcholu těší a již nyní připravuje další projekty. Oba scénáře, na kterých pracuje, jsou adaptacemi knih.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR