Ron Weasley je jedna z nejikoničtějších postav velmi oblíbené série o mladém kouzelníkovi Harrym. Většina fanoušků knih i filmů Rona miluje, ale stejně jako všechny kvalitní fiktivní postavy, ani Ron není bez chyby. Jistě se i tady najde pár lidí, kteří Rona kvůli jeho povahovým nedokonalostem či chabým výkonům
v hodinách soudí a prohlašují ho za netalentovaného ňoumu. 

Snad nejvíce je to patrné v prvních knihách od J.K. Rowlingové. Je sice pravda, že v prvním ročníku Ron s Harryho pomocí porazí horského trolla a ve druhém mu může být omluvou fakt, že měl po dobu celého roku zlomenou hůlku, přesto si ale nemůžeme nevšimnout, že za svými spolužáky významně zaostává. Čím to je?

https://wiki.coldmirror.net/wiki/Datei:Ron_weasley.jpg

Ona to ale není tak úplně Ronova vina, dorazil totiž do Bradavic s tou nejhorší možnou hůlkou. Je z jasanového dřeva a obsahuje žíni jednorožce. Podle oficiální stránky světu Harryho Pottera (Pottermore) hůlky, ve kterých se vyskytuje žíně jednorožce, se spíše neobrátí k temné magii, ale hlavně jsou velice loajální ke svým původním majitelům. A stejně jako většinu svých věcí podědil Ron hůlku po svém starším sourozenci. V tomhle případě po Charliem.

To už samo o sobě o něčem vypovídá, ale je to ještě horší. Ronova hůlka je totiž vyrobena z jasanového dřeva, což podle Pottermoru znamená následující: Hůlka vyrobená
z jasanového dřeva náleží pouze jednomu kouzelníkovi nebo čarodějce a pokud ji používá člověk, který není původní majitel, hůlka ztrácí svou sílu. Pokud navíc obsahuje žíni jednorožce, je tento sklon extrémní.

Takže ano, Ron byl obdařen opravdu tou nejhorší hůlkou, jakou si kdo mohl představit.
Ve třetí knize již ale má novou hůlku, která sice stále obsahuje žíni z jednorožce, je ale
z vrbového dřeva a Ron je prvním držitelem hůlky. Přesto to ale nevypadá, že by se Ron
v kouzlení nějak výrazně zlepšil. Jak je to možné?

Rozhodně to není tak, že by Ron postrádal talent – vždyť v 11 letech porazil dospělého horského trolla něčím, co připomínalo spíše obyčejný klacek než mocnou hůlku. Ronův problém ovšem leží někde jinde. Nevím, co si pod jménem Ronald Weasley představíte vy, ale pro mě byl Ron vždy ztělesněním nejistoty a nedostatku sebevědomí. A není se ani čemu divit, vyrůstal v rodině velmi schopných kouzelníků, jeho nejlepšími přáteli jsou Harry Potter a Hermiona Grangerová a on strávil první dva roky v Bradavicích s nefungující hůlkou, která byla navíc během druhého roku zlomená.

Víte, v čem je Ron opravdu dobrý? V kouzelnických šachách. On to ví a nikdy o tom nepochybuje, což je přesně ten důvod, proč tak často vyhrává. Zato famfrpál, to je jiný příběh. Ron je celkem obstojný brankář, pokud ovšem není nervózní a nepřemýšlí moc nad věcmi, ale když o sobě začne pochybovat, je naopak velice mizerný. Už víte, kam tím mířím? Právě kvůli tomu, že Ron strávil dva roky v Bradavicích s hůlkou, která mu ve své podstatě byla téměř k ničemu, se u něj při kouzlení vyvinula obrovská nejistota, která mu zabraňuje stát se velkým a mocným kouzelníkem.

http://harrypotter.wikia.com/wiki/File:Ron_playing_Quidditch.jpg

Souhlasíte s mojí teorií? Myslíte si, že kdyby Ron dorazil už první rok do Bradavic
s normální hůlkou, byl by z něho velmi schopný kouzelník? Nebo si naopak myslíte, že Ron zkrátka na čáry a kouzla neměl ty správné buňky? Určitě mi dejte vědět!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz