Zdá se to jako věčnost, co jsme naposledy mohli vidět legendární seriál Game of Thrones a na radosti nám moc nepřidalo ani oznámení, že se nových dílů dočkáme letos ještě o něco déle, než bylo zvykem, nikoliv na jaře, nýbrž až uprostřed léta. Fanoušci už začínají pomalu šílet nedočkavostí, nejdříve uniklý scénář, poté fotky z natáčení, neustálé zamlčování informací, nic neříkající trailery..HBO si zkrátka všechno hlídá, proto je každá oficiální informace úplným zlatým dolem a skoro až drogou pro ty, kdo Game of Thrones sledují a milují. Před pár dny se toto mlčení ale zlomilo, HBO konečně vydává pořádný trailer, který nás doslova zavalí informacemi a létá nám po obrazovce jedna epická scéna za druhou. My jsme si ale trailer několikrát pustili, pořádně prohlédli a hledali nejmenší detaily, které by nám mohly prozradit, co nás v další sérii čeká. Jejich první část najdete níže.

NEPOSKVRNĚNÍ ÚTOČÍ NA CASTERLYOVU SKÁLU

Během útoku Neposkvrněných v čele se Šedým červem můžeme na bráně vidět znak Lannisterů, ten ale není nikde v Králově přístavišti, nachází se pouze na Casterlyově skále, državě a domově Lannisterů, je tedy pravděpodobné, že zatímco Daenerys povede svou armádu Dothraki do Králova přístaviště, bude mít Šedý červ za úkol zaútočit na hlavní sídlo Lannisterů. Potvrzuje to i scéna, kdy někdo (pravděpodobně Tyrion u Stannisových map) sedí u stolu, plánuje taktiku a před tebou má sošku lva, který je postaven na místě, kde nachází právě Casterlyova skála, následně jej ona osoba pokládá na ležato, což značí porážku. Je taky dost možné, že později Daenerys svěří vládu nad Casterlyovou skálou nejvíce podceňovanému Lannisterovi – Tyrionovi.

DAENERYS NA DRAČÍM KAMENI

Po připlutí do Westerosu hledí Daenerys na jakýsi hrad. Podle mapy, na kterou se dívá Cersei, když říká „nepřátelé na východě“ a zobrazuje Duskendil, můžeme soudit, že právě tam matka draků zamíří jako první, což potvrzuje i její fotka, kde sedí na trůnu právě na Dračím kameni, který dříve patřil Stanisovi Baratheonovi, ale historicky tento hrad náleží rodu Targaryenů (přivlastnil si jej Robert Baratheon po převzetí vlády nad Západozemím).

MELISANDRA U DAENERYS

Jak je výše řečeno, Daenerys jako první po připlutí zabere Dračí kámen, který jejímu rodu právoplatně náleží, není ale jediná, kdo se na tomto místě nachází. Na malý okamžik můžeme vidět Melisandru, která stojí na úplně té samé skále, jako předtím Daenerys a shlíží na Dothraki přecházející hradby. Díky všem informacím, co Melisandra má ze Severu, by mohla být velmi důležitým spojencem Daenerys a bude to také nejspíš ona, díky komu se Daenerys setká s Jonem.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

1
2