Zdá se to jako věčnost, co jsme naposledy mohli vidět legendární seriál Game of Thrones a na radosti nám moc nepřidalo ani oznámení, že se nových dílů dočkáme letos ještě o něco déle, než bylo zvykem, nikoliv na jaře, nýbrž až uprostřed léta. Fanoušci už začínají pomalu šílet nedočkavostí, nejdříve uniklý scénář, poté fotky z natáčení, neustálé zamlčování informací, nic neříkající trailery..HBO si zkrátka všechno hlídá, proto je každá oficiální informace úplným zlatým dolem a skoro až drogou pro ty, kdo Game of Thrones sledují a milují. Před pár dny se toto mlčení ale zlomilo, HBO konečně vydává pořádný trailer, který nás doslova zavalí informacemi a létá nám po obrazovce jedna epická scéna za druhou. My jsme si ale trailer několikrát pustili, pořádně prohlédli a hledali nejmenší detaily, které by nám mohly prozradit, co nás v další sérii čeká. 

PRVNÍ ČÁST ROZBORU NAJDETE ZDE

CERSEI VS. VŠICHNI OSTATNÍ

Hned na úvod Cersei vyjmenovává, kde všude mají Lannisterové nepřátele. Bohužel tak nějak zjišťuje, že úplně všude a všimněte si také toho, že neříká „kdokoliv se nám postaví do cesty“ nýbrž „cokoliv“, je tedy možné, že do války zahrnuje už i Bílé chodce. Jak se zdá, první část série bude válka Cersei proti všem ostatním a nějakého většího drama ohledně Bílých chodců se dočkáme až v druhé polovině.

DAVOS VARUJE DAENERYS

Jednou z nejsilnějších částí traileru je jako vždy chytrý Davos, který pronáší „pokud nezapomene na své spory a nespojíme se, zemřeme. A pak bude jedno, čí kostra sedí na Železném trůně“. Není jasné, na koho mluví, ale předpokládá se, že přímo k matce draků Daenerys. Ta totiž o hrozbě Bílých chodců neví vůbec nic a jejím cílem je právě Železný trůn. Ze spoilerů a dalších fotek víme, že Jon na setkání s Daenerys přiveze i Davose, čili by tu možnost k onomu rozhovoru byla. Navíc jak víme, Daenerys si jde tvrdě za svým a nechce slyšet nic jiného, než to, že usedne na Železný trůn a nějakou válkou s Bílými chodci se netrápí, je tedy možné že to právě jí se bude Davos snažit otevřít oči a přimět ji, aby svoje síly poslala jinam.

JON CHYTÁ MALÍČKA POD KRKEM


I přes smrtelné nebezpečí, kteří hrozí všude kolem, Malíček pokračuje ve svých lžích a manipulačních hrách. Podle traileru naznačuje Sanse, že to ona je tu poslední Stark (netuší, že Arya a Bran jsou naživu), nikoliv Jon a nenápadně ji popostrkuje k tomu, aby se ona stala královnou Severu, načež vidíme Jona, jak chytá Malíčka pod krkem. Jon nejspíš Malíčkovy hry odhalí a rozhodne se mu dát trochu za vyučenou. Jelikož ale na Zimohrad má brzy dorazit jak Arya (která možná během cestování narazí na Bílé chodce – viz záběr, kde táboří), tak Bran, nebudou Malíčkovi jeho hry se Sansou procházet dlouho.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz