Půlroční čekání na novou sérii nám právě obohatil nejnovější trailer, který byl uveřejněn na Comic-Conu v San Diegu. Kromě spousty novinek ohledně komiksu a seriálu jsme dostali i pětiminutový trailer na novou sérii, který vypadá vskutku dobře. V tomto článku si tento trailer rozebereme a podíváme se na postřehy a zajímavosti, které z něj můžeme vyčíst. Předem bych rád upozornil, že se jedná o mé vlastní postřehy a zajímavosti z nového traileru.

Trailer na druhou polovinu 3. série Fear the Walking Dead.

26. TRAILER 

Hned na samotném začátku traileru můžeme vidět rozhovor Gabriela a Negana. Tento rozhovor je zvláštní hned z několik důvodů. Například ten, že na konci 7. série oficiálně začala válka mezi Rickem a Neganem, a my vidíme Gabriela mluvit s nepřítelem v jakési temné místnosti obklopené chodci.

Pro tuto scénu mám hned dvě vysvětlení. Jedno více pravděpodobné a druhé zase o něco méně. První je to, že se jedná o část Svatyně, na kterou Rick a jeho aliance zaútočili, a právě Gabriel se obětoval, aby udělal díru do plotu u Svatyně, což mělo za následek vpád chodců a uvěznění Negana a jeho mužů uvnitř. Přesně tato scéna by totiž odpovídala komiksu, kde se obětovala Holly, která byla následně na to zajata Neganem.

Dalším vysvětlením může být to, že se jedná pouze o Gabrielův sen, jelikož jak vidíme Gabriela, je velmi zmatený a vyděšený, což by ovšem také odpovídalo událostem uvedených výše. Tak či onak, tato scéna v traileru slouží jako úvod, který nás má připravit na opravdu nadupanou podívanou.

25. CAROL A TARA

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Tyto dvě můžeme vidět hned v prvních minutách traileru, jak sedí na mostě a na něco čekají. Později v traileru vidíme, jak pod mostem, na kterém sedí, prochází velké stádo chodců. Je tu možnost, že se před ním pouze ukrývají, ale daleko reálnější verze je ta, že stádo někam vedou, nejspíš k Neganově hlavnímu sídlu, Svatyni.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Zajímavé na těchto záběrech na mostě, a celkově na většině záběrech s Tarou je, že se zdá být velmi odlehčená. Není žádné tajemství, že Tara je velmi optimistický a veselý charakter, i navzdory tomu, čím vším si prošla. Nicméně mě její odlehčenost v některých situacích velmi překvapuje. Doufejme, že se však jedná jen o její běžný styl humoru.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

24. JAKÝ OTEC, TAKOVÝ SYN

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Vidíme Carla, jak se plíží u rozbitého auta. Později vidíme Carla, jak kolem stejných rozbitých aut prochází a na něco míří. Podle fotek z natáčení víme, že tyto scény pochází hned z první epizody 8. série, která bude mimo jiné 100. epizoda celého seriálu. Právě tyto scény by měly být jakousi připomínkou úplně první epizody seriálu, kde právě Carlův otec, Rick, hledal benzín a procházel, stejně jako Carl, mezi rozbitými auty, mrtvými lidmi atd.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

23. DARYL A STÁDO CHODCŮ

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Sledujeme hned v několika záběrech Daryla, který jede na motorce a pravděpodobně je jakousi návnadou pro stádo chodců (podobně jako v 6. sérii), se kterým naše skupina něco zamýšlí – pravděpodobně se stádo snaží dostat ke Svatyni. S Darylem vidíme v traileru hned několik opravdu „cool“ záběrů, např. když revolverem střelí do sudu s benzínem, který předtím Ježíš zakryl krabicí.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Revolver, kterým Daryl vystřelí, v traileru vidíme již dříve. Na horní části má vyryto několik čárek, které pravděpodobně symbolizují počet zabitých, či něco jiného.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

22. NEBOJÁCNÁ ENID

ZDROJ: AMC The Walking Dead

V minulé sérii se stala Enid novou obyvatelkou kolonie Hilltop. Nyní můžeme vidět, že se pro bezpečí této komunity lidí, snaží udělat opravdu maximum. Vidíme, že hlídkuje na hradbách Hilltopu a také můžeme vidět, jak Aaronovi říká: „Musíme vyhrát. Nech mě jít s tebou.“ Pravděpodobně se Aaron chystá na nějakou důležitou misi či se chce pouze přidat do boje. Ať už tak či onak, Enid se boje rozhodně nebojí.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

21. AARON

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Aaron je v traileru vidět sice jen párkrát, ale i za tu chvíli můžeme poznat, že se bude účastnit bojů. Vidíme několik scén s Aaron, na kterých je ve většině případech stejně oblečený, tudíž se buďto jedná o stejný den nebo jednoduše neměl čas se převléknout. Každopádně vidíme Aarona od krve s dost smutným výrazem.

Je válka a ta přináší oběti. Může se jednat o prohranou bitvu, nebo taky o smrt někoho blízkého. Čtenáři komiksu vědí, jaká ztráta Aarona ve válce s Neganem čeká. Pokud se tvůrci budou držet komiksu i v tomto ohledu, nebude válka pro Aarona vůbec dobrá, ostatně pro koho je, že ano.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

„Budeme je jen zaměstnávat. To je náš plán!“

Tato slova řekla Aaron při jedné z přestřelek, které nás v osmé řadě čekají. Zajímavé je, že říká: „Budeme je jen zaměstnávat.“ Pravděpodobně se jedná o útok na Svatyni, kde je cílem přilákat co nejvíce chodců k jejím branám a uvěznit tak Negana a Spasitele uvnitř. To by vysvětlovalo Aaronova slova, která řekl.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

20. DWIGHT

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Vidíme Dwighta, jak drží kus papíru, na kterém je napsané „tomorrow,“ v překladu „zítra.“ Vzkaz může znamenat mnoho věcí, např. se může jednat o vzkaz od Ricka a spol. oznamující datum příští schůze. Nebo se může jednat o vzkaz od jeho ztracené ženy, Sherry.

19. NEMOCNICE/LABORATOŘ

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Carol a Rick jsou viděni v zajímavé lokaci, vypadá to, že se jedná o nějakou nemocnici či laboratoř. Později v traileru vidíme, že Rick s někým, dost drsně, zápasí. Místo, kde se spolu rvou, připomíná stejnou budovu, ve které byl Rick již předtím viděn. Je možné, že muž Ricka přemůže a Rick bude zajat druhou stranou.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

18. KRÁLOVSTVÍ

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Můžeme vidět záběr na Ezekiela zezadu, jak pochoduje Královstvím a jeho poddání mu uhýbají. Buďto se Ezekiel chystá oficiálně všem ohlásit, že jsou ve válce nebo se vrací z boje, který nedopadl moc dobře, což by vysvětlovalo záběr zezadu.

17. RICK NA SMETIŠTI

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Jak jsem zmínil v předchozím bodě. Rick vedl s nějakým mužem dost drsný souboj. Je dost možné, že tento souboj pro Ricka dopadne špatně a ten bude zajat nepřátelskou stranou. Můžeme totiž vidět Ricka zavřeného v jednom z kontejnerů, který se pravděpodobně nachází na smetišti. Jak můžeme vidět na obrázcích níže.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Zajímavé však je, že muž, se kterým se Rick rval, nepřipomínal nikoho ze smetiště. Jak víme, tak obyvatelé smetiště, Mrchožrouti, nosí černé oblečení, díky kterému je lehce odlišit od ostatních. I kdyby Ricka muž, se kterým se rval nepřemohl, zdá se, že Rick bude zajat v každém případě, co se s ním však stane dál, nevíme.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

16. ZAJATCI

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Můžeme vidět velkou skupinu kráčející po cestě. Všichni jdou v řadě za sebou a mají pouta – lze slyšet zvuk pout v pozadí. Jedná se pravděpodobně o zajatce z naší skupiny, jelikož muž sedící na jednom z aut vpředu, připomíná Trevora. Navíc je velmi nepravděpodobné, že by Rick vedl tolik zajatců takto otevřenou krajinou. Také je tu však možnost, že se jedná o zcela novou skupinu. Třeba se dočkáme odhalení, co se ve skutečnosti stalo Heathovi.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Zdá se, že rukojmí či nějací zajatci budou v osmé řadě dost často. Můžeme vidět tuto velkou skupinu, Rick v kontejneru, Jareda v Hilltopu a také pravděpodobně mladého Carla, který se snaží přeříznout lano, kterým je spoutaný. O Carla se jedná nejspíš proto, že ruce, ve kterých můžeme vidět dřevěný klín, vypadají velmi mladě a košile, kterou na sobě dotyčný má, vypadá velmi podobně těm, které nosí právě Carl.

15. HENRY TRÉNUJE

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Vidíme krátký pohled do Království, kde můžeme vidět malého Henryho, který má na sobě stejnou výzbroj jako rytíři Království a v levé ruce svírá dřevěnou tyč. Vedle Henryho stojí Jerry a v popředí celé scény vidíme Carol, která říká: „Zakryjte si uši.“ Tato scéna znamená jediné. Henry začal trénovat. A stejně jako jeho zesnulý bratr, Ben, tak i Henry začal trénovat s dřevěnou tyčí. Že by Morgan dostal další šanci někoho něco naučit? Carol se Henrymu pravděpodobně snaží ukázat, že střelné zbraně jsou účinnější než dřevěná tyč.

14. ZÁKLADNA SPASITELŮ

ZDROJ: AMC The Walking Dead

V komiksu byl Rickův plán jasný. Dotáhnout chodce k branám Svatyně a tím zaměstnat Negana, zatímco on se svou aliancí zničí okolní základny, které by Neganovi mohly pomoc. Je velmi pravděpodobné, že tento plán chce Rick skutečně provést. Trailer nám na to dal již několik vodítek, např. záběr na zbořený plot s hlavou chodce atd.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Na tomto záběru pravděpodobně vidíme jednu z Neganových základen – nejspíš tu samou, kterou jsme viděli v 6. sérii. Tuto základnu připomíná ještě několik záběrů – Tara mířící do zrcadla, Morgan, jenž signalizuje něco rukou, chodba plná lidí z naší aliance čekající na povel k útoku (fotka výše) apod.

13. EZEKIEL A JERRY

ZDROJ: AMC The Walking Dead

JERRY: „Děkuji, Vaše Výsosti.“

EZEKIEL: „Za co?“

JERRY: „Že jste tak hustej cápek.“

Tento rozhovor mezi Ezekielem a Jerrym slyšíme při nějaké akční scéně, jelikož Jerry i Ezekiel jsou od krve a velmi zadýchaní. V pozadí můžeme vidět plot připomínající Svatyni. Stejně tak o záběr dříve vidíme chodce, kteří jsou součástí plotu u Svatyně. Samozřejmě se může jednat jen o chytrý tah tvůrců, kteří se nás snaží zmást. Ezekiel a Jerry mohou být klidně u jedné z Neganových základen.

12. RYTÍŘI KRÁLOVSTVÍ A EZEKIEL

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Vidíme velkou skupinu obyvatel Království – jedná se o „rytíře,“ kteří bojují za svou komunitu. Mezi skupinou vidíme i Carol, Jerryho a pochopitelně krále Království, Ezekiela. Pravděpodobně se jedná o jeden z Ezekielových motivačních proslovů před nějakou bitvou. Všimněte si malého detailu, a to toho, že na scéně chybí tygřice Shiva. Co se s ní stalo? Doufejme, že ji nepotká stejný osud jako v komiksu.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Jak můžeme vidět na obrázku výše, Ezekiel a jeho lidé jsou přepadeni. V pozadí můžeme vidět les, který je téměř identický s tím, který můžeme vidět na prvním obrázku. Pravděpodobně Ezekielovu schůzi někdo naruší.

11. MAGGIE PŘED SVATYNÍ

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Na několika záběr můžeme vidět, jak Maggie s Rickem stojí před Svatyní. Tato scéna nás opět utvrzuje v tom, že aliance komunit chce před Svatyni natáhnout, co nejvíce chodců a uvěznit tak Negana a jeho lidi uvnitř. Můžeme si všimnout, že k tomu používají stejnou taktiku jako využili při odvádění chodců z lomu – auta z jedné strany opevněná plechem.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

10. BOJOVÉ POLE

ZDROJ: AMC The Walking Dead

V traileru také můžeme vidět několik záběru na jakémsi otevřeném prostranství, které připomíná louku, či nějaké pole. Mohlo by se jednat o bojiště, na kterém se střetnou Rick s Neganem v otevřeném boji, nebo pouze o nějaké shromaždiště armád všech komunit. Tak či onak, je na tomto místě velký počet lidí a především aut. Zdá se, že zde Rick vede také svůj proslov, který můžeme slyšet v traileru. Také zde vidíme, jak Maggie říká Rickovi: „Bojuju už od doby na farmě. Teď už nemohu přestat.“

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Na této louce vidíme i Ezekiela s Ježíšem, kde Ezekiel pronáší větu: „Od tohoto dne tento svět přetvoříme.“

9. MORGAN VS JEŽÍŠ

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Velmi zajímavá část traileru je část v lese, kde vidíme Ježíše, jak bojuje s Morganem. Jejich souboj je však poněkud zvláštní. Není jisté, zdali pouze trénují, nebo proti sobě skutečně bojují. Zdá se však, že se jedná o útok spíše z Morganovy strany. Ježíš pouze uhýbá a brání se. Údery nevrací. Mohlo by se jednat o stejný les, ve kterém Ezekiel vedle svůj motivační proslov? Na shromáždění vojáků z Království, kterým Ezekiel vykládal svůj proslov, Morgan chyběl. Je to tedy dost možné.

8. MORGAN JONES

ZDROJ: AMC The Walking Dead

U Morgana ještě chvíli zůstaneme, jelikož se zdá, že jeho charakter směřuje k osudu jeho komiksové předlohy. V komiksové předloze je Morgan již dávno mrtvý. Zemřel krátce po příchodu do Alexandrie (pro nečtenáře komiksu zhruba v polovině 6. série – pozn. redaktora). V seriálovém zpracování jsme se však dočkali úplně jiného Morgana.

Náš Morgan se zprvu zdál být sečtělý. Působil vyrovnaně s tím vším, co zažil a udělal. Nicméně v sedmé řadě jsme mohli vidět jakýsi zlom. Morgan svou víru „každý život je vzácný“ zanedbal a začal opět zabíjet. Zdá se však, že jej smrt jeho učně, Bena, poznamenala více, než se může zdát. Nevíme, kam až budou následky Benova úmrtí sahat, ale doufejme, že nebudou tak silné, aby Morgana potkal stejný osud jako v komiksu.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Následující odstavec obsahuje spoilery z komiksové předlohy.

Morgan v komiksové předloze zemřel krátce po příchodu do Alexandrie, konkrétně během útoku chodců. Byl pokousán a před svou smrtí byl naprosto mimo. Svou tehdejší přítelkyni Michonne nazýval jménem své zesnulé ženy a Carlovi říkal jménem svého zesnulého syna. Infekce, které byl Morgan v komiksové předloze vystaven, pouze prohloubila jeho, už tak dost špatný, duševní stav.

7. SPASITELÉ

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Abychom nesledovali pořád jen naši skupinu, ale také i ty, proti kterým naše aliance vede válku, vidíme v traileru pohled do Svatyně, přesněji na Trevora, za kterým stojí Gavin (muž, jenž přebíral zásoby od Království) a mnoho dalších. Trevor k němu promlouvá: „V tom tě musím opravit.“ Ke komu však promlouvá, nevíme.

6. HILLTOP

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Mnozí by řekli, že nás čekají už jen samé potyčky a bitvy mimo naše známé komunity, ale jak trailer prozrazuje, podíváme se i do Hilltopu. Tato komunita je v traileru vidět snad nejvíce. Království dokonce i Alexandrii moc vidět není. To samé platí i pro Oceanside, ze kterého jsme v traileru neviděli prakticky vůbec nic.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Každopádně se zdá, že Hilltop v osmé sérii bude hrát velkou roli. Bodejť by ne, když v něm žije několik našich hrdinů. Jak jsem zmínil již v předchozích bodě, tak Enid se bude zapojovat do všelijakých akcí – stráž na hradbách apod. To však není jediný důvod, proč zavítáme do Hilltopu. Jak vidíme na obrázku výše, tak v Hilltopu bude držet Jared, kterého můžeme znát jako člena skupiny Spasitelů, který „pomáhal“ vybírat zásoby od Království.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Na obrázku výše vidíme Hilltop po tmě. Vypadá to, jako kdyby někdo lidi v Hilltopu špehoval. Je možné, že se jedná právě o Jareda, který byl viděn v Hilltopu za denního světla. Pravděpodobně byl dopaden a zajat.

5. SHIVA OBKLOPENÁ CHODCI

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Následující odstavec obsahuje spoilery z komiksové předlohy.

Čtenáři komiksu znají osud tygřice Shivy. Podle záběrů z trailer je jasné, že se Shiva bude účastnit bojů, které povede Ezekiel se Spasiteli. Pokud se tvůrci hodlají držet komiksu, tak se se Shivou během války s Neganem rozloučíme. Její smrt by však měla být významná, jelikož se obětuje, aby zachránila svého krále a pána, Ezekiela. Napovídal by tomu i záběr na Ezekiela, který je obklíčený chodci a křičí: „Mrtví jdou po nás.“

4. MICHONNE A ROSITA

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Michonne a Rositu můžeme vidět v nějaké zvláštní budově. Tato budova však nepřipomíná možnou nemocnici/laboratoř, ve které jsme mohli vidět Ricka a Carol. Jedná se spíše o nějaký sklad. Troufám si říct, že místy se tato budova podobá vnitřku Svatyně, ale je velmi nepravděpodobné, aby se Michonne s Rositou dostaly do Svatyně tak snadno. I přesto, že se budova zdá být opuštěná, dostanou se tyto dvě dámy do problémů.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

3. NAŠTVANÝ NEGAN

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Můžeme vidět, jak Negan vrazí svou pálkou silně do stolu. Soudě dle jeho výrazu je velmi naštvaný. Znamená to tedy, že se pro naši alianci válka vyvíjí dobře? Pravděpodobně ano.

2. AKČNÍ SCÉNA NA SILNICI

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Podle několika poslední záběrů z traileru, můžeme říct, že nás v osmé řadě čeká nadupaná akční scéna na silnici. Vidíme Daryla na motorce jak po někom střílí, ale to nejlepší je, že vidíme i Ricka, jak z jednoho auta přeskakuje za jízdy do druhého.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Menší postřeh z loňského traileru. V tom se nacházela také jedna akční scéna na silnici. Soudě podle průběhu 7. série a oblečení muže v autě v ní, se jednalo o Gordona – Spasitele, který utekl ze Svatyně. Na jeho polapení byl vyslán Dwight, který jej nakonec, navzdory několika protestům, z milosti zabil, jak sám Gordon chtěl. Nicméně akční scéna na silnici v sedmé řadě nikdy nebyla.

1. JE TO VŠECHNO JEN SEN?

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Bod, na který asi všichni netrpělivě čekáte. Na konci pětiminutového traileru totiž vidíme jednu opravdu zvláštní scénu. Vidíme Ricka Grimese s dlouhými vousy, jak se probouzí na posteli. Tato scéna velmi připomíná scénu z první epizody, kde se Rick probudil z kómatu. Většina fanoušků je nyní zmatená a klade si jednu otázku: „Byl to vše jen pouhý sen?“

ZDROJ: AMC The Walking Dead/The Walking Dead Comic

Na tuto otázku mám pro Vás jednoduchou odpověď. Nebyl. Tvůrci tuto scénu udělali velmi mazaně a do traileru ji dáli právě proto, aby nad ní fanoušci spekulovali a lámali si hlavu. V komiksové předloze nás totiž po válce s Neganem čeká velký časový skok. V komiksu není přesně řečeno, jak dlouhá doba po válce s Neganem uběhla, nicméně nejpravděpodobnější jsou 2 až 3 roky.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Říkáte si: „Jak si tím můžeme být jistí?“ Jednoduše. V tomto záběru vidíme i hůlku, kterou Rick nikdy předtím nepotřeboval. Ve válce s Neganem totiž utrpí nepěkné zranění nohy, a proto bude potřebovat hůlku. Časovému skoku by napovídala i melodie, kterou můžeme slyšet hned poté, co Negan domluví – tato melodie totiž působí jako jakési tikání či odpočet. Mohlo by se teda jednat o nenápadný náznak ze strany tvůrců.

ZDROJ: AMC The Walking Dead

Tohle byl rozbor traileru na osmou řadu The Walking Dead (Živí mrtví). Těšíte se na novou sérii? Máte nějaký vlastní postřeh z traileru, který jste zde neviděli uvedený? Který ze zmíněných postřehů se Vám líbí nejvíce nebo Vás nejvíce zaskočil? Jak reaguje na časový posun, který nás bude v osmé řadě čekat? Napište nám dolů do komentářů a nezapomeňte, že The Walking Dead (Živí mrtví) se vracejí již 22. 10. (u nás 23. 10.) 2017.