Když se Freya poprvé objevila v The Originals (Původní), byla tak trochu tajným sourozencem Mikaelsonů, diváci proto nevěděli, zda jí můžou věřit. O několik let později se však nejen prokázala jako věrná sestra, ale je pravděpodobně největším ochráncem klanu Mikaelsonů.

Díky své roli čarodějky v rodině, bude hrát nyní Freya důležitou roli při převzetí úkolu prázdnoty, tajemné magické síly. EW hovořil s hvězdou Riley Voelkel o Freyině cestě dosud v sezóně 4, a o tom co přijde dál.

EW: Freya, konečně získala nějaká čas se svými sourozenci za těch dlouhých pět let. Myslíš, že se to nějak mezi nimi změnilo?
Riley: Určitě. Přestože to bylo hořko-sladké kvůli tomu, že neměla Klause, měla tento snový svět, který vytvořila, a to byl její sen – být s rodinou a trávit čas s nimi a mít ty chvíle, které ona nedostala, když byla malá. Nevyrůstala s nimi a bylo to pro ni trápení. Ale já si myslím, že je spojuje něco ještě mnohem více. Určitě je bezpochyby součástí rodiny, udělá pro ně cokoli a oni to vědí a důvěřují jí.

EW: Když jste začala tuto sezónu, byla jste zvědavá, co se stalo během těchto pěti let?
Riley: Bylo to trochu neopodstatněné, Mikaelsonovy byli schopni trávit čas společně, ale vždycky bylo hrozné vědět, že Klaus je pořád v bolestech. Myslím, že se po celou dobu Freya připravovala, když byla ve snu, na to co přijde až ji Hayley probudí. Hned jsem byla připravená začít s prací a doufala, že všechny zachráním.

EW: Od okamžiku, kdy se Freya probudila, mám pocit, že je jak v jiné době.
Riley: Ano, je to všechno práce, v tuto chvíli Freya nemá čas na zábavu. Prostě chce se ujistit, že všichni budou spolu. Myslím, že cílem je vrátit rodinu dohromady, včetně Hope a Hayley, a vyhýbat se tomu, s čím se Mikaelsonovy zabývají, ale bohužel to nikdy netrvá dlouho.

EW: Vzhledem k tomu, že velkou špatnou část této sezóny je magie, jaký dopad to bude mít na Freyu?
Riley: Protože je to kouzelná bytost, myslím, že má mnohem větší představu než ostatní Určitě budou potřebovat Freyu, aby se ukázala jako čarodějka rodiny. A teď máme i malou čarodějku, Hope, a její sílu ještě stále neznáme. Víme, že je ještě silnější než Freya, ale také začneme vidět i jinou stranu Freyi, bude víc zranitelná, protože je zvyklá pracovat sama, ale tentokrát možná potřebuje pomoc.

EW: To, co se nám líbí na vztahu Freyi s Keelin je to, že Freya má někoho i mimo rodinu.
Riley: Naprosto. Ona je obvykle velmi osamocená a zajímá se jen o rodinu, nezajímá se o někoho mimo ni. Proto, když Keelin poprvé přivedli, Freya ji původně chtěla jenom využít, ale nečekala, že bude Keelin tak ochotná pomoci. Myslím, že to Freyu trochu šokuje. Začne tak na sobě vidět, že má emoce. Má také stránku, kterou nevidíme.

Jak na Vás působil rozhovor s Riley Voelkel? Máte Freyu rádi? Nebo by jste na ní něco změnili a proč? 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz