První letošní epizoda seriálu Marvel´s Agents of S.H.I.E.L.D. je již za dveřmi, ale ještě než se podíváme na Coulsonovo kouzelné místo, přinášíme vám rozhovor s tvůrci seriálu Jedem Whedonem a Maurissou Tancharoen. Ti odpovídali na otázky, které jim položili čtenáři serveru comicbooksources.com.

Než začneme s otázkami od fanoušků, jaká byla dosud reakce fanoušků na Agents of S.H.I.E.L.D. (pozn. dále jako AOS), ať už na Twitteru, osobně nebo obecně z doslechu? A jak je pro vás důležitý silný vztah s fanoušky?

Jed Whedon: Zdá se, že na milujuMAOS.com to milují a o něco méně to mají rádi na delatesizemesranduvyidioti.net, ale celkově byly reakce pozitivní. Samozřejmě, spousta lidí od seriálu hodně očekávala a ne všichni nutně dostali to, co chtěli.

Maurissa Tancharoen: Každý den nám dávají vědět lidé, kteří pořad milují a jsou do něj zapálení. Jsme za fanoušky vděční; vztah s nimi je pro nás velmi důležitý. Naše první zkušenost se sílou fandomu byla při Dr. Horrible´s Sing-Along Blog. Bylo to nečekaná a silné a navždy si to budeme pamatovat. Máme pocit, že interakce s fanoušky bude vždy součástí naší práce. Tou úžasnou součástí.

Pusťme se do otázek od fanoušků. Tonya J. žádá: „Prosím, co říkáte na kritiku ohledně AOS, že to není nebo nevypadá jako seriál Marvelu − možná i povězte něco o své vizi a plánu pro zbytek první řady.“

Whedon: Rozhodně jsme seriál Marvelu. Dvakrát jsme si to u nich teď ověřovali a oni nám řekli, že jo. Co se týče „vypadání“ jako seriál Marvelu − tady je vždy prostor ke zlepšení, ale myslím, že spousta negativních ohlasů k našemu seriálu má co dělat s faktem, že je to právě to − seriál. Když to srovnáte s Marvel filmy, jsou obrovské a vzrušující. My vytváříme obsah částečně podle rozpočtu a částečně podle času, ale každá epizoda má pořád tu Marvelovskou jiskru a očekávání s tím spojená, která jsou velmi vysoká. A zasloužená.

Tancharoen: Jsme pyšní na to, co celý náš tým − od scénáristů, přes herce až po štáb − vytváří. A Marvel je do celého procesu silně zapojen. Naším společným cílem je vytvořit seriál, jehož sledování si lidé budou každý týden užívat. Máme možnost odvyprávět 22hodinový příběh ze světa Marvelu. První část řady jsme strávili hodně času stavěním základů a přípravou na později. Jak se dostaneme do druhé poloviny, některý z nich se ukážou. Vše to bylo plánováno od začátku. Jde o plán, který se skládá z respektu a spolupráce s filmy.

Ian A. se ptá: „V komiksech Marvelu existuje organizace S.H.I.E.L.D. již po několik století a v jejích řadách bylo několik historických myslitelů. Jak dlouho S.H.I.E.L.D. existoval v tomto světě a plánujete prozkoumat minulost agentury?

Tancharoen: V určitém bodě se ponoříme do historie S.H.I.E.L.D.u, ale existujeme v rámci marvelovského universa, a tak musíme být opatrní, když přijde na odhalení a příběhy, do kterých se chtějí pustit ve filmech. Couslon má hluboký zájem a respekt pro tuto historii, a tak je jen přirozené, že to v určité chvíli prozkoumáme do hloubky.

Michael T.: „V epizodě The Hub byly diváci zanecháni s dojmem, že Coulson začíná o S.H.I.E.L.D.u pochybovat. Film Captain America: The Winter Soldier by měl přijít s podobným tématem. Jedná se o samostatný nápad, nebo jde o další případ spolupráce mezi seriálem a filmy?

Whedon: S.H.I.E.L.D. je gigant, vševidoucí, vševědoucí špionská organizace, takže morální aspekt toho je něco, co musíme v tomto světě prozkoumat. I když naši scénáristé si byly vždy vědomi role, kterou S.H.I.E.L.D. hraje v Captain America: The Winter Soldier (ano, viděli jsme to − je to vážně úžasné) a plánovali ohledně toho nějaké naše vlastní dějové linky, došli jsme k těmhle nápadům sami. Je tu jisté drama spojené s velitelem Furym a všemi agenty S.H.I.E.L.D.u, kteří jsou nuceni pohybovat se na okraji společnosti s neustálými změnami pravidel, ale jejich morální cíl zůstává nezměněný.

R. Smith: „Měla kritika nějaký vliv na váš dvouletý plán?“

Tancharoen: Jako scénáristé si pouze přejeme potěšit. Nebo jsme si to přáli jako děti, a proto jsme se stali scénáristy.

Whedon: Když jste ve skupině a hrajete písničku a lidi si při té písničce jdou k baru koupit pití, už ji znovu nehrajete. Takže nebudeme dělat věci, které se lidem nelíbí, a samozřejmě bereme reakce fanoušků v úvahu. Nicméně jsme vždy měli plán, o kterém se obě strany domnívají, že je odměnou jak pro ty, kdo už seriál milují, tak i pro ty, kteří mají pocit, že ještě nedostali všechno, co chtěli. Ale nemůžete potěšit každého, a když to neuděláte, zdá se, že vám o tom tweetnou.

Biff.B: „Zatím se ukázalo hodně postav založených na technické a vědecké stránce jako Akeelah, Mike a další vojáci Extremis/Stonožky. Můžeme ale do budoucna počítat s více postavami se superschopnostmi jako Scorch?“

Tancharoen: Ano. Technika nám posloužila jako skvělý úvod do tohoto světa. Pamatujte, že když náš seriál začínal, byly tu jen dvě lidské bytosti se superschopnostmi (Kapitán Amerika a Hulk), takže jsme museli být velmi opatrní s tím, kolik a jak rychle, jich začneme představovat.

Geoff I.: „Existuje možnost crossoveru nebo alespoň vzájemná zmínka mezi AOS a nedávno oznámenými marvelovskými sériemi na Netflixu?

Whedon: Ta možnost vždy existuje… je to Marvel.

Kyle V.: „Dostalo se nám jen pár střípků z minulosti a motivace hlavních postav, díky čemuž působí trochu nudně ve srovnání s životním příběhem jakéhokoli subjektu, který ten týden vyšetřují. Je to vědomé rozhodnutí? A dostaneme více informací o hlavních hrdinech ve zbytku první řady?

Tancharoen: Na rozdíl od filmů, máme na prozkoumání těchto postav několik hodin v rozpětí mnoha měsíců, a pokud nám bude dovoleno pokračovat, tak toho bude víc. Naším záměrem je vytvořit zájem o postavy, spolu s touhou dozvědět se o nich víc, a pak pomalu, ale jistě odhalovat jednotlivé vrstvy.

Je úžasné, jak moc lidé v dnešní době nesnáší slovo „pomalu“. Všechny naše postavy jsou špioni − s výjimkou Skye, která se jím ale rychle stává − a jsou cvičeni k tomu, aby si drželi věci pro sebe. Ale ano, s postupem řady a seriálu celkově, budeme o těchto postavách odkrývat čím dál víc… a také potkávat nové.

Kevin G. „Co takhle možná interakce se S.W.O.R.D.?“
(Pozn. Jedná se o protiteroristickou špionážní agenturu, kterou vytvořil Joss Whedon poprvé v komiksu Astonishing X-Men vol. 3 a která má za úkol vypořádávat se s mimozemskými hrozbami.)

Whedon: To bychom moc rádi, ale bohužel to teď není možné. I když to byl Joss, kdo S.W.O.R.D. vytvořil a strávil hodně času vymýšlením toho akronymu i celého komixu.

Steve M.: „Pokud byste měli možnost přivést do seriálu kteroukoli postavu Marvelu, bez ohledu na omezení, kdo by to byl?

Tancharoen: Doktor Doom.

Whedon: Nebo Skřítek s pistolí.

Tancharoen: Rozhodně Skřítka s pistolí.

David M.: „Arrow je na kanálu The CW velkým hitem. Myslíte, že mezi tímto pořadem a tím vaším existuje nějaká rivalita?

Whedon: Máme Arrow rádi. Máme přátele, kteří na něm pracují. Jsou skvělí. Aspoň myslím. Kdyby se tolik nebáli hrát s námi softball, rozhodně bychom jim nakopali zadky.

Ayelet E. „Jaká je nejšílenější teorie, kterou jste o seriálu slyšeli?“

Tancharoen: Že existuje rivalita mezi námi a Arrow.

Whedon: Náš úžasný post-producent, Chris Cheramie, má neustále nějaké teorie o tom, kam se náš příběh bude ubírat. Jsou to komplikované, hluboce promyšlené teorie, které jsou až zábavně mimo mísu. Snaž se dál, Cheri.

Zakončeme to touto otázkou − Co mají fanoušci očekávat od nejnovější epizody „The Magical Place“?

Whedon a Tancharoen: Odpovědi.

Zdroj: comicbookresources.com

-reklama-