Server IGN přinesl včera další informace kolem chystaného třetího dílu Captaina Americy. Vyzpovídal přitom přímo jeho tvůrce, tedy sourozence Russoovy. Ti se rozpovídali o dalším rozvíjení zápletky a také o možných nových posilách v nadcházejícím filmu.

O prvních zmínkách o třetím Captainovi jsme si napsali nedávno (ZDE). Nyní ale máme možnost nahlédnout více pod pokličku toho, co na nás tvůrci chystají. Není žádným překvapením, že se znova setkáme s Buckym Barnesem, tedy Winter Soldierem, ovšem novinkou by měla být účast Jeremyho Rennera, coby známého lučištníka a špiona Hawkeye. Ten by měl v novém díle hrát důležitou roli spojence Steva a Sama (Captaina a Falcona).

Redaktoři serveru IGN také pokládali otázky spojené s vyzněním celého filmu a zda tvůrci budou pokračovat v tom, co nám ukázali ve druhém díle. Tedy špionský thriller s atmosférou podobnou snímkům ze sedmdesátých let. Jak sami uvidíte, odpovědi jsou místy překvapivé. Nyní již ale k samotnému rozhovoru.

  1. Návrat prvního Avengera končil něčím, co by se dalo nazvat cliffhanger. Stejně tak i hon na Buckyho, který započali Steve a Sam. Ale mezi vašimi dvěma díly vyjde pokračování Avengers a vy, než se vrátíte ke třetímu Capovi, budete muset počítat s tím, v jaké stavu Joss Whedon postavu nechá. Myslíte si, že s vašimi zkušenostmi z televizního prostředí, se s tím dokážete vypořádat lépe než například jiní režiséři ?

Anthony Russo: Myslím, že tohle je jeden z důvodů, proč jsem tady v Marvelu. Po těch letech se zkušenostmi z produkování naší vlastní show, jsme si vyvinuli určitý způsob, jak zacházet s postavami v průběhu několika sezón. Někdy se musíte vracet i několik sezón zpátky, k nějakému prvotnímu zážitku dané postavy. Je to unikátní přístup k vyprávění příběhu postavy. Myslím, že za těch deset let v branži jsme se s tím již naučili pracovat a máme to všechno v hlavách.

antjoe

  1. Víme, že je brzy na to se ptát, jak bude pokračovat příběh ve třetím Capovi, ale druhý díl byl oproti původním docela rapidní skok. Myslíte, že další díl bude podobný Návratu prvního Avengera, nebo na nás chystáte další podobný pokrok ?

Joe Russo: Bude to podobné tomu, jak jste reagovali posledně, když jsme se vypořádávali se skokem v čase. Captain se probudil v moderní době, že jo? Jistěže se přes to musí přenést. A vyprávění musí stále pokračovat v této době. Jisté však je, že nechceme znova přinést „ten samý film“. Když jsem fanoušek a jdu do kina, chci se přece nechat překvapit. Zkoumáme, jaký dopad měl časový posun. Na třetím Capovi jsme začali pracovat už v únoru. Je před námi ještě spousta práce a zatím můžeme jen předvídat, v jakém tónu se celý příběh bude odehrávat a hlavně, jak uděláme něco, z čeho budou lidi šílet.

  1. Christopher Markus a Stephen McFeely (stojí za oběma filmy o Capovi) se několikrát vyznali ze své lásky k M.O.D.O.K.ovi. Jenže zakomponování M.O.D.O.K.a by mělo zcela jiný dosah na dosavadní příběh Capa. Bavíte se třeba o takových věcech ? Protože jste přece v Marvel univerzu, a tam mají například obrovsky úspěšný film s mluvícím mývalem a stromem, jenže je to jiný příběh a Captain je zase úplně jiný příběh. Když jste mluvili o komentáři Zoly, museli jste přemýšlet, kam si můžete dovolit věci posunout, avšak zároveň zachovat původního ducha filmu o Captainovi. Je to tak ?

Anthony Russo: Jasně, a to je právě ta věc. Musíte se vypořádat s nastaveným univerzem, které má neuvěřitelnou hloubku a neskutečně se mění, a máme ho rádi. Plaveme v tom. Zkoumali jsme tolik verzí postav a měli tolik myšlenek. Dívali jsme se na plánovaný film z milionu různých stran, než jsme dostali to, co jsme chtěli, aby to bylo. Je to pro nás zábava. Myslím, že tuhle část procesu máme nejraději. A jak už říkal předtím Joe, chceme překvapovat. Nechceme dávat lidem pořád to samé. Takže pokud chceme, aby byl příběh uvěřitelný, nejdříve musí být uvěřitelná i postava Captaina Americy, jedině tak lidi překvapíme. Musíme zkrátka najít rovnováhu mezi tím, jak posunout tu danou postavu a jakým způsobem ji vtáhnout do daného univerza, ve kterém existuje a najít k tomu ten správný postup.

Jak sami vidíte, ani tvůrci ještě nemají úplně jasno. Jedinou věcí, kterou nám však slibují je to, že se nám znova pokusí předložit trošku jiný zážitek než posledně. Nezbývá nám nic jiného, než se těšit na 6. 5. 2016, kdy se třetí Captain America objeví v kinech.

[fbcomments]

-reklama-