Když mu bylo pouhých šestnáct let, ztvárnil Rudolf Hrušínský nejmladší roli učně Jirky ve filmu Discopříběh (1987), která jej proslavila u tuzemských diváků. Bodoval zejména u dívek, jeho přidrzlá image a typická vlna na hlavě z něj koncem 80. let udělal idola. Slušně rozjetá herecká kariéra však nabrala v devadesátých letech zcela jiný směr.

Rudolf Hrušínský nejmladší se narodil 19. listopadu 1970. Pochází z početné a velmi úspěšné herecké rodiny. Jeho dědeček Rudolf Hrušínský patří mezi naše nejuznávanější herce, jistě si hned vybavíte Dobrého vojáka Švejka, Tři veterány, Rozmarné léto, Postřižiny a desítky dalších filmů. Jeho otec Rudolf Hrušínský mladší si na své konto rovněž připsal nespočet filmových a seriálových rolí, zahrál si například v seriálu Ulice. No a nelze zapomenout ani na Jana Hrušínského, který je jeho strýcem.

Hrušínský nejmladší se poprvé před kamerou objevil v roce 1981 ve dvoudílném televizním sci-fi filmu Neuvěřitelný příběh. Následovalo několik dětských rolí ve filmech Pánská jízda (1983), Čarovná rybí kostička (1984) nebo Vesničko má středisková (1985). V roce 1987 získal hlavní roli v komedii Discopříběh, kde ztvárnil mladého Jirku. Po čtyřech letech si zahrál také v pokračování, kde se opět objevil po boku svého filmového otce Ladislava Potměšila.

Během devadesátých let se objevil ještě ve filmech Svatba upírů, Krvavý román nebo Byl jednou jeden polda, ale rozhodl se, že chce poznat svět. Pobýval dlouhodobě ve Španělsku, Dominikánské republice, projel kus Latinské Ameriky nebo pomáhal po zemětřesení na Haiti.

Ve Španělsku ve městě Logroño si pronajal bar a začal podnikat. Po nějaké době však podnikání v cizině ukončil a společně s manželkou Martinou, kterou si vzal v roce 2015 a která je generální ředitelkou jedné německé společnosti, se vrátili zpět do Česka. S podnikáním pomáhal také svému kamarádovi v Dominikánské republice. V roce 2016 se objevil v muzikálové komedii Decibely lásky, což byl prozatím jeho poslední herecký počin. Sám však tvrdí, že s herectvím nikdy nepřestal, ačkoliv kariéru jako jeho dědeček, tatínek a strýc již nejspíše neudělá.

Rudolf Hrušínský nejml. s manželkou, FOTO: Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz