Podobně jako mnoho dalších, tak i American Horror Story bylo poznamenáno pandemií nemoci covid-19. V době, kdy už bychom normálně očekávali novinky o 11. řadě, teprve netrpělivě čekáme na informace o tom, jak to bude s řadou desátou. Ta se již nějaký pátek natáčí, což znamená, že pomalu vzniká materiál, který lze šířit mezi fanoušky. Přesně toho využívá i sám tvůrce seriálu Ryan Murphy, aby nalákal fanoušky na novou sérii.

Jak jsem již zmínil v úvodu, tak 10. řada se již nějakou dobu natáčí. Podle aktuálních informací skončilo natáčení v přímořském městě Provincetown ve státě Massachusetts a přesunulo se do Los Angeles, kde by posléze mělo také skončit.

Murphy se snaží každou řadu něčím ozvláštnit, není tak žádným překvapením, že se nová série natáčí na seriálem doposud nepoznaném místě. Provincetown je specifické město především kvůli své poloze, která bude hrát velkou roli i v příběhu 10. řady.

O tom zatím moc nevíme. Nicméně z dostupných materiálů, které Murphy hází na své sociální sítě, lze předpokládat, že zápletka bude mít co do činění s mořem. Napovídalo tomu zatím každé vodítko, které nám tvůrce seriálu poskytl.

Viděli jsme krátké video oznamující herecké obsazení (v doprovodu melancholické hudby jsme mohli vidět ponurou pláž), fotku s naostřenými zuby (interpretací může být hned několik: žralok, mořské panny či jiné vodní potvory) a nově také fotku Macaulaye Culkina s Leslie Grossmanovou, jak stojí na pláži.

Fotka jen potvrzuje předešlá vodítka a nabízí nám první pohled na Culkina, kterého můžeme znát jako Kevina z kultovního snímku Sám doma (1990). American Horror Story je antalogický seriál známý mimo jiné také pro své obsazení, které má nějakou základní podobu, již se mění jen velmi málo.

Často tak vidíme stejné tváře v různých rolích. Sem tam nějaký herec/herečka potřebuje pauzu, a tak jednu řadu vynechá a pokračuje v další. Mezi stálými herci však najdeme také několik nových tváří. V 5. řadě to byla například Lady Gaga, v 7. řadě Leslie Grossmanová, 8. řadu si pro sebe ukradl Cody Fern a jedno z největších překvapení 10. série bude již zmíněný Macaulay Culkin.

Ten se snaží opět nastartovat svou kariéru, k čemuž mu dal Ryan Murphy dobrou příležitost. O příběhu, jako takovém, nám nová fotka sice moc neříká, ale alespoň nám potvrzuje již naznačené vazby s mořem.

Abychom nezůstali pouze u jedné fotografie z Murphy Instagramu, tak zmíníme ještě nejnovější přírůstek do jeho galerie. Tím je samozřejmě tajemná fotografie zobrazující dvě černě oděné postavy, které na první pohled připomínají hraběte Orloka z filmu Upír Nosferatu (1921). Pochopitelně může jít o pokus zmást diváky, nicméně monstra nejsou American Horror Story tak úplně vzdálená.

Novinky z natáčení přibývají a natáčení pokračuje zatím úspěšně dál. O symbolické 10. řadě toho však mnoho nevíme. Leslie Grossmanová (Meadow, Coco či Margaret Booth) ale avizovala, že půjde o opravdu dechberoucí zážitek. V nové řadě se má potkat poměrně dost starých známých tváří, jako např. Sarah Paulsonová, Evan Peters, Lily Rabeová, Frances Conroyová, Billie Lourdová, Leslie Grossmanová, Adina Porterová,  Finn Wittrock ad.

Nám tedy nezbývá nic jiného než se těšit. Přesné datum premiéry zatím není známo, avšak vzhledem k situaci to vypadá na podzim 2021. Záleží na tom, jak bude produkce nové série postupovat a také na tom, rozhodnou-li se tvůrci odvysílat seriál dříve než na podzim, během kterého zatím posledních deset let vycházel.

V závěru jen letmo zmiňme seriál American Horror Stories, který byl oznámen v loňském roce a který bude podobně jako ústřední seriál antalogický. Tentokrát se však téma nebude měnit každou sérii, nýbrž každou epizodu. I tento projekt se hýbe kupředu a v současné chvíli je ve fázi castingu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.