Populární akční série Rychle a zběsile čítá aktuálně devět natočených filmů a desátý je v plánu na příští rok. Rychle a zběsile 9 bude mít premiéru v květnu tohoto roku poté, co byl snímek kvůli pandemii koronaviru o rok odložen. Ve všech dílech se objevil americký herec Vin Diesel (52 let) kromě toho druhého. 

Vin Diesel v roce 2015 pro časopis Variety osvětlil fakt, proč se neobjevil ve druhém filmu ze série a co ho vedlo k tomu odmítnout honorář 25 milionů dolarů, který mu nabízeli producenti z Universal Studios. Diesel to zdůvodnil tím, že scénář filmu byl špatně napsaný a celkový příběh by nefungoval. V rozhovoru uvedl: „Universal Studios ke druhému dílu přistoupili jako k typickým filmovým pokračováním z 80. a 90. let. Rychle splácat nový příběh, který vůbec nenavazuje na předchozí díl a dát mu stejný název opatřený číslovkou kvůli marketingu.“ Navíc zrovna natáčel film xXx a proto se rozhodl roli odmítnout. Je to jediný film ze série, ve kterém se neobjevila postava Dominica Toretta. Studio Universal muselo poté posunout produkci i premiéru, aby mělo dostatek času předělat scénář.

Další zajímavosti

První vůz, který Paul Walker ve filmu řídí, ve skutečnosti nebylo jeho vlastní auto, jak se různě na internetu mylně uvádí. Patřilo technickému poradci produkce Craigu Liebermanovi. Walker však osobně vybíral většinu závodních aut, které můžeme ve filmu vidět. Spoustu kaskadérských kousků s autem prováděl sám, protože byl velkým fanouškem pouličních závodů. Jeho vášeň v rychlých závodních speciálech jej o 10 let později stála život. Zemřel 30. listopadu 2013 poté, co jeho známý Roger Rodas ztratil kontrolu nad závodně upraveným vozem a spolu s Walkerem jako spolujezdcem narazil do stromu.

Devon Aoki (37 let) si v Rychle a zběsile 2 zahrála závodnici. Předtím ji ale musel profesionální kaskadér naučit řídit. Těsně před natáčením se totiž zjistilo, že vůbec nevlastní řidičský průkaz.

Embed from Getty Images

Sídlo Cartera Veroneho, kterého hraje Cole Hauser (44 let), bylo ve skutečnosti ve vlastnictví Sylvestera Stalloneho.

Elektrické zařízení, které ve filmu používá policie k vyřazení automobilů z provozu, ve skutečnosti neexistuje. Bylo vytvořeno scénáristy pouze pro účely filmu.

Chyby ve filmu

Když po prvním závodě pronásleduje Briana (Paul Walker) policie, agent Markham vystřelí elektrický mechanismus, aby vyřadil Brianovo auto. Brian ztratí kontrolu nad vozem, narazí do parkovacího automatu a lehce poškodí vozidlo. V následujícím záběru, když kamera přejíždí nad jeho autem, však můžeme vidět, že je kapota celá promačkaná a předek auta je v podstatě zničený. Toto poškození vozu bylo způsobeno během kamerových zkoušek, když Paul Walker s vozem nechtěně naboural.

Během scény, ve které je Paul Walker jako Brian s Tyresem Gibsonem jako Romanem na tajné schůzce s policií, si Roman vezme bagetu federálního agenta a začne ji jíst. Po chvíli zbytek pokládá na stůl a s Brianem odchází. Když následně v další scéně sedí v autě, Roman ji má opět v ruce.

Brian (Paul Walker) v jedné scéně prorazí bránu a je vidět, že se předek auta poškodí. Když ale zaparkuje u červeného Ferrari, auto nemá ani škrábanec.

Embed from Getty Images

Na konci filmu je scéna, kdy hlavní aktéři vykopávají poškozené čelní sklo. Je ale vidět, že namísto Walkera tam sedí kaskadér.

Při automobilové honičce ke konci snímku můžeme vidět střídavě Briana (Paul Walker) s bezpečnostním pásem a bez něj.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR