Pohádková komedie S čerty nejsou žerty z roku 1984 patří mezi největší tuzemské pohádkové klasiky a každý rok se opakovaně objevuje na televizních obrazovkách. Již brzy opět přijde její čas. Hlavní hrdina Petr Máchal se po odmítnutí princeznou Angelínou nakonec zamiluje do krásné blonďaté princezny Adélky a vezme si ji za ženu. Život všem komplikuje zlá Petrova macecha Dorota Máchalová. Jak se změnily hlavní hrdinky oblíbené pohádky?

Princeznu Adélku si zahrála tehdy osmnáctiletá Monika Stará (54), ještě pod svým dívčím jménem Pelcová. Princeznu Angelínu ztvárnila tehdy šestadvacetiletá Dana Bartůňková (63) a zlou Dorotu Máchalovou bravurně zahrála Jaroslava Kretschmerová (65), které bylo tehdy 28 let.

Jaroslava Kretschmerová (65) – Dorota Máchalová

Jaroslava Kretschmerová dnes slaví 65. narozeniny! přejeme všechno nejlepší! V jaké roli se vám líbila nejvíce?

Posted by Milujeme české seriály on Tuesday, September 1, 2020

Po vystudování pražské DAMU se Jaroslava Kretschmerová díky svému výraznému temperamentu a pozitivní povaze stala členkou divadla Ypsilon, kde byla postupně obsazována do nejrůznějších rolí. Diváci ji znají například z filmů Lásky mezi kapkami deště (1979), Kalamita (1981), Prodavač humoru (1984), S čerty nejsou žerty (1984) a samozřejmě také z filmové série Slunce, seno (1983-1991), díky které si Jaroslavu Kretschmerovou diváci pamatují nejvíce.

V divadle Ypsilon, kterému zasvětila velkou část života, doposud působí jako herečka a občas se objeví i v nějaké televizní roli. Naposledy jsme ji mohli vidět v seriálu Krejzovi (2019) a letos si zahraje v mysteriózní sérii Madame.

Monika Stará (54) – princezna Adélka

FOTO: Profimedia

Monika Stará nebyla v době natáčení profesionální herečkou a šlo o její první a zároveň i poslední filmovou roli. Kvůli moravskému dialektu ji nadabovala herečka Naďa Konvalinková. Zamilovaná princezna zpívala Petrovi u okna žaláře na hradě Kost, kde se natáčely i scény z hradní kuchyně.

Dle dostupných informací se během natáčení velmi sblížila s kolegou Vladimírem Dlouhým, avšak jakmile padla poslední klapka, vrátila se zpět do Olomouce, kde vyrůstala. Přihlásila se na pedagogickou fakultu, kterou úspěšně dokončila. Dnes již tedy nestojí před kamerou, nýbrž před tabulí, jelikož se živí jako učitelka.

Dana Bartůňková (63) – princezna Angelína

Posted by Dana Bartůňková on Thursday, December 7, 2017

Dana Bartůňková (na fotce výše uprostřed), kterou známe z pohádky S čerty nejsou žerty jako nafoukanou a sobeckou princeznu Angelínu, je velkou milovnicí divadelního herectví. Svého času se však objevovala jak v televizi, tak i na velkých plátnech. Za zmínku stojí její hlavní role ve filmu Skleníková Venuša (1985) nebo doktorka Olga ze seriálu Návštěvníci (1983). V současné době se věnuje především divadlu, ve kterém nejen hraje, ale také píše některé hry a navrhuje kostýmy.

Před kamerou se však objevuje i dnes. Z filmových rolí to bylo sice naposledy v roce 2015 v komedii Vánoční Kameňák, v loňském roce si ale zahrála v seriálu Krejzovi a nedávno jsme ji mohli vidět v seriálovém Kameňáku.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz