Pohádková komedie S čerty nejsou žerty z roku 1984 patří mezi největší tuzemské pohádkové klasiky a každý rok se opakovaně objevuje na televizních obrazovkách. Hlavní hrdina Petr Máchal (Vladimír Dlouhý) se po odmítnutí princeznou Angelínou (Dana Bartůňková) nakonec zamiluje do krásné blonďaté princezny Adélky (Monika Stará) a vezme si ji za ženu. Představitelka princezny Angelíny právě slaví 63. narozeniny, jak se změnila?

Dana Bartůňková, kterou známe především z pohádky S čerty nejsou žerty jako nafoukanou a sobeckou princeznu Angelínu, je velkou milovnicí divadelního herectví. Narodila se 10. září 1957 v Praze. V roce 1981 absolvovala Státní konzervatoř v Praze a poté účinkovala 12 let v Krajském divadle v Kolíně.

Svého času se však objevovala jak v televizi, tak i na velkých plátnech. Za zmínku stojí její hlavní role ve filmu Skleníková Venuša (1985) nebo doktorka Olga ze seriálu Návštěvníci (1983). V současné době se věnuje především divadlu, ve kterém nejen hraje, ale také píše některé hry a navrhuje kostýmy. Je spolumajitelkou Metropolitního divadla Praha.

Před kamerou se však objevuje i dnes. Z filmových rolí to bylo sice naposledy v roce 2015 v komedii Vánoční Kameňák, v loňském roce si zahrála v seriálu Krejzovi a také v seriálovém Kameňáku.

Zveřejnil(a) Dana Bartůňková dne Čtvrtek 7. prosince 2017

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz