Pohádková komedie S čerty nejsou žerty z roku 1984 patří mezi největší tuzemské pohádkové klasiky a každý rok se opakovaně objevuje na televizních obrazovkách a letošní Velikonoce nejsou výjimkou. Hlavní hrdina Petr Máchal se po odmítnutí princeznou Angelínou nakonec zamiluje do krásné blonďaté princezny Adélky a vezme si ji za ženu. Život všem komplikuje zlá Petrova macecha Dorota Máchalová. Jak se změnily hlavní hrdinky oblíbené pohádky?

Princeznu Angelínu ztvárnila tehdy šestadvacetiletá Dana Bartůňková a zlou Dorotu Máchalovou bravurně zahrála Jaroslava Kretschmerová, které bylo tehdy 28 let.

Jaroslava Kretschmerová (65) – Dorota Máchalová

Po vystudování pražské DAMU se Jaroslava Kretschmerová díky svému výraznému temperamentu a pozitivní povaze stala členkou divadla Ypsilon, kde byla postupně obsazována do nejrůznějších rolí. Diváci ji znají například z filmů Lásky mezi kapkami deště (1979), Kalamita (1981), Prodavač humoru (1984), S čerty nejsou žerty (1984) a samozřejmě také z filmové série Slunce, seno (1983-1991), díky které si Jaroslavu Kretschmerovou diváci pamatují nejvíce.

V divadle Ypsilon, kterému zasvětila velkou část života, doposud působí jako herečka a občas se objeví i v nějaké televizní roli. Naposledy jsme ji mohli vidět v seriálu Krejzovi (2019) a letos si zahraje v mysteriózní sérii Madame.

Jaroslava Kretschmerová dnes slaví 65. narozeniny! přejeme všechno nejlepší! V jaké roli se vám líbila nejvíce?

Posted by Milujeme české seriály on Tuesday, September 1, 2020

Dana Bartůňková (63) – princezna Angelína

Dana Bartůňková, kterou známe z pohádky S čerty nejsou žerty jako nafoukanou a sobeckou princeznu Angelínu, je velkou milovnicí divadelního herectví. Svého času se však objevovala jak v televizi, tak i na velkých plátnech. Za zmínku stojí její hlavní role ve filmu Skleníková Venuša (1985) nebo doktorka Olga ze seriálu Návštěvníci (1983). V současné době se věnuje především divadlu, ve kterém nejen hraje, ale také píše některé hry a navrhuje kostýmy.

Před kamerou se však objevuje i dnes. Z filmových rolí to bylo sice naposledy v roce 2015 v komedii Vánoční Kameňák, v roce 2019 si ale zahrála v seriálu Krejzovi a nedávno jsme ji mohli vidět v seriálovém Kameňáku.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR