S čerty nejsou žerty z roku 1984 je bez přehánění klasikou mezi klasikami a diváci si ji mohou vychutnat i o letošním velikonočním víkendu, televize Nova ji uvede v pátek večer a v repríze v neděli odpoledne. Princeznu Adélku si zahrála tehdy osmnáctiletá Monika Stará, ještě pod svým dívčím jménem Pelcová. Čemu se dnes věnuje? 

Monika Stará se narodila 18. prosince 1965. V době natáčení S čerty nejsou žerty nebyla profesionální herečkou a šlo o její první a zároveň i poslední filmovou roli. Pochází z Olomouce a tak ji kvůli moravskému dialektu nadabovala herečka Naďa Konvalinková.

Zamilovaná princezna Adélka zpívala Petrovi (Vladimír Dlouhý) u okna žaláře na hradě Kost, kde se natáčely i scény z hradní kuchyně. Scény ze zámku se točily v Průhonicích u Prahy, vojenský statek zase v Praze-Jinonicích, schody do pekla u skalního hradu Sloup a samotné peklo v uměle vyhloubených pískovcových jeskyních v lese mezi obcemi Velenice a Svitava v okrese Česká Lípa.

Dle dostupných informací se během natáčení velmi sblížila s kolegou Vladimírem Dlouhým, avšak jakmile padla poslední klapka, vrátila se zpět do Olomouce, kde vyrůstala, a přihlásila se na pedagogickou fakultu. Učení se věnuje dodnes a místo před kamerou stojí před tabulí a živí se jako pedagožka.

Monika Stará
Herečka z filmu S čerty nejsou žerty Monika Stará, FOTO: Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR