Fran Drescher je populární americká herečka s pronikavým smíchem i hlasem. Českému divákovi se neodmyslitelně zapsala do povědomí jako chůva Fine ze seriálu Chůva k pohledání a jako Joy Millerová v komedii Kosmetička a zvíře. Jaké životní zkoušky musela zvládnout a jak dnes vypadá, se dočtete v našem článku.

Americká herečka a bavička Francine „Fran“ Joy Drescher se narodila 30. září 1957. Její první zkušenost před kamerou přišla ve filmu Horečka sobotní noci (1977). Poté přicházely další filmová i seriálová obsazení. Největší slávu jí však přinesly role chůvy v již zmíněném seriálu Chůva k pohledání a poté ve filmu Kosmetička a zvíře (1997). Jako herečka je aktivní i nadále. Také propůjčuje svůj nezaměnitelný hlas animovaným postavičkám (například Hotel Transylvánie).

Byla dvakrát vdaná. Prvním manželem byl v letech 1978 až 1999 Peter Marc Jacobson, tvůrce sitcomu Chůva k pohledání. Pár se rozešel poté, kdy se Jacobson přiznal k homosexualitě. Od roku 2014 do 2016 byl jejím druhým manželem o 7 let mladší Shiva Ayyadurai, který je držitelem patentu na email a bývá i označován jako jeho vynálezce.

Osud si s usměvavou herečkou zahrál hned několikrát. Rozpad manželství z důvodu homosexuality manžela byl pravděpodobně tím nejmenším. V roce 1985 se do jejího bytu vloupali ozbrojení zloději. Mezitím co jeden z nich vykrádal byt, ten druhý znásilnil Fran a její kamarádku. Její manžel Peter byl napaden, spoután a přinucen se na to všechno dívat. Tento traumatický zážitek ji velmi poznamenal a až po několika letech byla schopna o tom mluvit. Dokonce se o tom zmiňuje i ve své knize Cancer Schmancer. 

Další rána přišla poté, co jí po vleklých potížích, které trvaly přes dva roky, byla diagnostikována rakovina dělohy. Musela tak ihned podstoupit operaci, při které jí byla odebrána. Tím pádem věděla, že již nikdy nebude mít možnost mít vlastní děti.

7 let po svém uzdravení otevřela centrum Cancer Schmancer Movement. Jedná se o neziskovou organizaci, jejímž cílem je, aby se ženám s rakovinou dostalo co nejlepší péče a byly diagnostikovány co nejdříve a získaly tak co nejvyšší šanci se vyléčit.

V roce 2008 byla jmenována americkou diplomatkou, tedy přesněji veřejnou zmocněnkyní pro zdravotní potřeby žen. Následně její první cesta v nové funkci vedla do Kosova, Polska, Rumunska a Maďarska. U politiky zůstala i jako podpůrkyně senátorky Hillary Clintonové při její nominaci za Demokratickou stranu.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA