Film Šakalí léta je česká muzikálová komedie z roku 1993, jejíž děj se odehrává v Praze roku 1959 v okolí dejvického hotelu International. Snímek byl startem kariéry dnes velmi úspěšného režiséra Jana Hřebejka, byl ale také startem pro Martina Dejdara, který se díky roli Bejbyho zapsal do povědomí diváků. Jak se změnili hrdinové tohoto muzikálu, ve kterém zaznělo nespočet hudebních hitů, se podívejte v našem článku.

Martin Dejdar (54) – Bejby

Martin Dejdar na premiéře filmu Ženská na vrcholu, FOTO: Onereps / Česká editoriální fotografie / Profimedia

Martin Dejdar se narodil 11.3. 1965 ve Vysokém Mýtě. Před kamerou začínal v roce 1985, v roce 1993 získal svou první hlavní roli ve filmovém muzikálu Šakalí léta. Následovaly filmy Amerika (1994) a Učitel tance (1994), za druhý jmenovaný obdržel v roce 1995 cenu Český lev za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Pro televizi léta dabuje Barta Simpsona v kresleném seriálu Simpsonovi. Naposledy jsme jej mohli vidět ve filmech Ženská na vrcholu a Voda, čo má drží nad vodou a v seriálech Specialisté a Kameňák. Je i nadále herecky velmi aktivní.

Jakub Špalek (51) – Eda Drábek

No jo no… všechno krásný jednou končí a tak ve středu zamáčkneme slzu nad inscenací hry Briana Friela LÉČITEL!!! Bylo…

Zveřejnil(a) Divadlo v Celetné & Spolek Kašpar dne Pondělí 12. listopadu 2018

Jakub Špalek se narodil 8.5. 1968 v Brumově. Od malička se pohyboval u divadla a vystudoval DAMU. Před kamerou se poprvé objevil v komedii Do zubů a do srdíčka (1985). Jeho nejúspěšnější role je postava číšníka Edy v muzikálu Jana Hřebejka Šakalí léta (1993), kterou se zapsal do povědomí široké veřejnosti. Dnes je ředitelem Divadla v Celetné a divadelního spolku Kašpar. V televizi jsme jej naposledy mohli vidět v jedné epizodě seriálu Dáma a král z roku 2017. Herectví se věnuje již jen na divadelních prknech.

Sylva Tománková (45) – Bejbina

Sylva Tománková na střeše hotelu Internacional.

Zveřejnil(a) Příběhy filmů dne Čtvrtek 20. července 2017

Sylva Tománková se narodila 27.9. 1974 v Brně a je absolventkou taneční pedagogiky na JAMU. Byla členkou brněnských tanečních skupin Crazy Dancers a Fanatic Dance Company. A právě její vášeň k tanci přesvědčila Jana Hřebejka, aby ji obsadil do filmu Šakalí léta (1993). Byla to její první a zároveň předposlední zkušenost před kamerou, objevila se již pouze v nepříliš populárním snímku Playgirls 2 (1995).

-reklama-