Jedenáctidílná čtvrtá řada seriálu Fargo, který vyhrál ceny Emmy, AFI, TCA, Peabody a Zlatý glóbus, nás opět zavede do Kansas City, tentokrát do roku 1950. Ve městě proti sobě stojí dva kriminální syndikáty, které bojují o svůj kousek amerického snu. Premiérové díly mohou diváci sledovat každé pondělí ve 22:45 na stanici AMC.

Mafiánské rodiny ale uzavřely křehké příměří a společně kontrolují alternativní ekonomiku podvodů, korupce a drog. Situace se ale značně zkomplikuje po tom, co Donatello zemře po rutinní operaci. Vedení rodiny se ujímá jeho nejstarší syn Josto Fadda (Jason Schwartzman), ale jeho pokusy o stabilizaci organizace a udržení příměří komplikuje jeho bratr Gaetano (Salvatore Esposito), který se vrátil do Kansas City z Itálie, kde si vybudoval pověst nemilosrdného gangstera. Představitel šíleného Gaetana, Salvatore Esposito, se v rozhovoru rozpovídal o natáčení.

O: Koho v seriálu Fargo hrajete? Můžete nám stručně postavu představit?
Salvatore: Ztvárnil jsem Gaetana Faddu, druhého syna z nechvalně známé mafiánské rodiny. Jako malého chlapce ho poslali do Itálie. Tam byl vychován v krásné venkovské oblasti země sužované hrůzami války. Pro Gaetana to bylo významné formativní období, které je částečně zodpovědné za jeho nekontrolovatelný dominantní temperament.

O: Jaká je Gaetanova role v rodině Fadda?
Salvatore: Když byl Gaetano v Itálii, staral se o rodinný byznys a snažil se zvýšit moc rodiny pomocí extrémních, ale velmi efektivních, metod. Protože je Gaetano napůl Američan, byl schopen s nimi spolupracovat, a ochránit tak svoji rodinu I podnikání.

O: Co Vás na Fargu nejvíce zaujalo? Viděl jste předchozí řady seriálu?
Salvatore: Vždycky se mi líbil styl vyprávění, a to, jak jsou postavy vytvářeny a postupně vykreslovány. Všechny řady jsou skvělé, každá je jiná a svým vlastním způsobem úžasná. Mám Fargo rád od začátku, a bylo mi obrovskou ctí být součástí tohoto projektu.

O: Co pro Vás bylo největší výzvou u této role?
Salvatore: Všechny postavy v seriálu Fargo jsou krásně napsané Noahem Hawleyem a jeho týmem. Každá z rolí má jedinečnou vývojovou linii, která hercům umožňuje experimentovat a prohloubit psychologii a charakter postavy.  Největší výzvou pro mě ale bylo smíchat italštinu s angličtinou. Moje postava je totiž jediná, která téměř vždy mluví oběma jazyky. Byla to výjimečná zkušenost a věřím, že si diváci zamilují kombinaci jazyků zejména pak italštinu ze Sardinie, odkud Rodina Fadda pochází.

O: Můžete nám přiblížit tón a atmosféru seriálu? Jaký byl Váš přístup k roli Gaetana?
Salvatore: Tak víte co, Fargo je Fargo!!! Věřím, že každý z nás dokáže snadno rozpoznat postavy ze seriálu mezi tisíci jinými. Za několik let si Fargo totiž vytvořilo vlastní styl, který je tak jedinečný, že ho zná celý svět, vyprávění a postavy jsou tomuto stylu přizpůsobeny. Tato řada vás jistojistě ohromí!

O: Co si myslíte, že je hlavní myšlenkou Farga?
Salvatore: Věřím, že úkolem umění není šířit myšlenky, ale raději pomocí příběhů vytvářet příležitosti k introspekci a diskuzi. Každý z nás, pokud jde o umění, musí klást otázky a reflektovat – a tato řada Fraga to rozhodně umožní. Je to pak na nás, abychom se zamysleli, co si z toho, co vidíme, můžete odnést a jak to případně přenést do našich vlastních životů a rozhodnutí.

O: Jaké to bylo natáčet v Chicagu?
Salvatore: Chicago je krásné. Setkali jsme se s úžasnými lidmi a při natáčení jsme pracovali s naprostými profesionály. Byl jsem počat ve Spojených státech, takže myslím, že v sobě mám i trochu americké krve. Rok 2020 si bohužel budeme pamatovat především kvůli Covidu-19, pro mě ale bude navždycky znamenat neuvěřitelnou zkušenost, kterou pro mě bylo natáčení Farga.

O: Na co se nejvíce těšíte při sledování dokončeného seriálu?
Salvatore: Těším se na to, že budeme moci se všemi sdílet výsledek tvrdé a obětavé práce, kterou jsme všichni tvorbě této řady věnovali. Jsem si jist, že můžeme být na výsledek hrdí. Bezpochyby I diváci budou touto řadou ohromeni…

O: Užil jste si práci s tímto týmem? Jaká byla nálada při natáčení?
Salvatore:
Myslím, že není běžné najít na jednom natáčení skupinu tak výjimečně talentovaných lidí. Bylo báječné s nimi všemi spolupracovat a já budu nadosmrti vděčný za tuto zkušenost, za všechno, co jsem se naučil a vše co jsme společně mohli sdílet. Atmosféra při natáčení byla pokaždé skvělá, což nám umožnilo vydat ze sebe to nejlepší.

O: Spolupracoval jste i s Noahem? Můžete nám k tomu říct víc?
Salvatore: Noah je génius. Jsem mu nesmírně vděčný za tuto příležitost, že byl tak odvážný a rozhodl se pro mě. Doufám, že jsem mu jeho důvěru dokázal plně oplatit. Díky němu jsem se okamžitě dokázal uvolnit a vždycky mě dokázal dostat do toho správného kreativního rozpoložení, a to se neděje příliš často. Vědomí, že Noah na všechno dohlíží nám všem pomohlo cítit, že jsme součástí něčeho skutečně výjimečného.

O: Co doufáte, že si diváci ze seriálu odnesou?
Salvatore: Doufám, že diváci budou ohromeni příběhem a stylem, jakým se ho režiséři rozhodli vyprávět. Doufám, že si zamilují nás herce a způsob, jakým jsme naše role uchopili a především doufám, že si užijí seriál, a to jakým způsobem nabízí jedinečný vhled, který můžeme všichni v životě využít.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz