Film Samotáři od režiséra Davida Ondříčka měl premiéru v roce 2000 a u diváků i odborné veřejnosti sklidil obrovský úspěch. Svěží komedie podle scénáře Petra Zelenky je dnes považována za kultovní. V našem článku se podívejte, jak se změnila představitelka Vesny, kterou si zahrála makedonská herečka Labina Mitevska.

Samotáři v roce 2000 působili jako zjevení v zabředlých českých kinematografických vodách, když divákům naservírovali vtipnou, inteligentní, netrapnou a hlavně jinou komedii. Film si za velmi krátkou dobu získal kultovní status. Může za to především životní role Jiřího Macháčka, z jejíhož stínu už nikdy nevystoupil. A není žádným tajemstvím, že si herec ve filmu celkem 37x potáhl marihuany, což pravděpodobně okořenilo již tak skvělý scénář. Za svůj výkon si vysloužil Českého lva.

Roli Vesny získala makedonská herečka Labina Mitevska, pro kterou to bylo první a zároveň poslední natáčení v Čechách. Nebyla to však její první zkušenost před kamerou, právě naopak, měla za sebou již velké produkce.

Labina Mitevska se narodila na podzim 1975 v makedonském Skopje. Záměrně neuvádíme přesné datum, protože internetové zdroje uvádí jako datum narození buď 21. září, nebo 11. říjen. Ať tak či onak, před nedávnem oslavila 45. narozeniny. Ve svém rodném městě vystudovala fakultu Umění a Archeologie, nějakou dobu však strávila také na studiích v Dánsku a USA. Svou první roli získala v roce 1994 ve filmu Před deštěm. Následovaly britské snímky Vítejte v Sarajevu a Temná hra, kde se objevila vedle velkých hvězd jako Woody Harrelson a Rachel Weisz.

V roce 2000 získala roli barmanky Vesny v Samotářích. Původně tuto postavu měla hrát americká herečka, produkce však nakonec vsadila na mladou Makedonku. Scénář dostala v angličtině, začala se však učit česky, což podle jejích slov nebyl problém.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený NedaMaretic (@neda_maretic),

Od roku 2000 se na plátnech kin objevuje pravidelně. Hlavní roli získala například ve filmech Warchild (2006) nebo I Am From Titov Veles (2008). Naposledy se objevila v koprodukčních dramatech Bůh existuje, její jméno je Petrunija a Nevlastní sestra z roku 2019. Vychovává sedmiletou dceru Vegu, která ji doprovází při cestách za natáčením.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Сакам да кажам (@sdkmk),

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR