Od premiéry filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag brzy uběhne již dlouhých 29 let. Komedie režisérky Věry Chytilové o vesnickém zbohatlíkovi se dodnes těší velkému zájmu diváků. Ve snímku se po boku Bolka Polívky (72) objevila tehdy devatenáctiletá Šárka Vojtková, která ztvárnila „masérku“ Irenku. Její postava se stala legendární a ihned ji proslavila. Proč se pak už nikdy nepostavila před kameru a co dnes dělá?

Tehdy za natáčení údajně obdržela honorář 50 tisíc korun, ovšem popularita, které se jí okamžitě po uvedení komedie do kin dostalo, jí ani trochu nevyhovovala. Lidé ji na ulici poznávali a nemístné hlášky ji provázely na každém kroku. Svou roli prostitutky sehrála tak dokonale, že si dodnes spousta lidí myslí, že ji produkce našla ve skutečném erotickém klubu. To samozřejmě není pravda, Vojtková se od 15 let živila jako modelka a tak se i dostala k filmu. V konkurzu na roli Irenky uspěla mezi čtyřiceti uchazečkami, neokoukaná a přirozená dívka režisérku Věru Chytilovou upoutala na první pohled.

Popularita jí přinesla řadu dalších lukrativních nabídek na další natáčení, ale mladá herečka vše razantně odmítala, protože se nedokázala srovnat s negativní image, kterou jí role Irenky vytvořila. Když se tedy její přítel vypravil za prací do Itálie, využila situace a odcestovala s ním. Začala se věnovat stylistice a kosmetice a dlouhé roky žila v Modeně. Dnes prohlašuje, že měla točit dál, aby prosadila jméno Šárka Vojtková a z Irenky udělala jen jednu z rolí. Podobně to udělaly například Salma Hayek nebo Sharon Stone, které režiséři ve svých filmech také svlékli.

Natáčení filmu si v roce 1992 Vojtková podle jejích slov užila a velmi ráda na něj vzpomíná, ale v pokračování oblíbené komedie z roku 2014 Dědictví aneb Kurva se neříká už raději roli odmítla. A udělala dobře, protože snímek již nedokázal navázat na úspěch prvního dílu z počátku devadesátých let.

Šárka Vojtková, která v květnu oslavila 48. narozeniny, se vrátila do Brna, kde je majitelkou salónu krásy, ve kterém kromě klasických kosmetických a kadeřnických služeb lze také využít estetickou medicínu či plastickou chirurgii. Své soukromí si velmi střeží, bydlí na na okraji Brna v domě a děti zatím žádné nemá.

Šárka Vojtková má dnes narozeniny

Posted by Filmové procházky on Friday, June 5, 2020

Zdroje informací: csfd.cz, wikipedia.org, fdb.cz

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA