Sasha Mitchell, se do povědomí diváků nesmazatelně zapsal jako potrhlý „Koudy“ z amerického rodinného seriálu Krok za krokem a také jako hlavní hrdina ve třech snímcích Kickboxer. Tyto své dvě role z počátku devadesátých let již nikdy nepřekonal a jeho herecká dráha upadla po roce 2000 do propadliště filmových dějin. 

Americký herec Sasha Mitchell a rodák z Los Angeles oslavil v létě 54. narozeniny. Jeho předkové přišli do Spojených států z ukrajinského Kyjeva a jeho původní příjmení je Muchnik. Svoji hereckou kariéru odstartoval seriálem Dallas v roce 1978, kde si zahrál Jamese, nemanželského syna J. R. Ewinga.

Od mládí se věnoval bojovým sportům a získal černý pásek v taekwondu a byl dokonce šampionem v kickboxu. Toho poté využil ve filmech „Kickboxer“. Tuto roli převzal po Jean-Claude Van Dammovi. Nějaký čas se věnoval i modelingu.

Nejvíce jej proslavila role sice trochu natvrdlého, ale sympatického Koudyho z Kroku za krokem. Nehrál však ve všech sériích, protože poté, co ho jeho manželka obvinila z domácího násilí, se společnost The Walt Disney Company rozhodla Mitchella ze seriálu vyhodit. Vrátil se jen na jednu epizodu v poslední řadě.

Byl dvakrát ženatý a se svou první manželkou má čtyři děti. Herectví se příležitostně věnuje i dnes, naposledy jej diváci mohli vidět ve filmu Rodiče na tahu (2019). I po padesátce se udržuje stále ve formě, o čemž svědčí fotografie níže.

Zdroje informací: imdb.com, fdb.cz, wikipedia.org

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA