V současné době Hollywoodu v podstatě vládne jen relativně malá skupina mladých herců a hereček, kteří dostávají posledních pár let jen ty nejlepší role. Teď jste si nejspíš představili, které lidi mám na mysli, a s velkou pravděpodobností byla jednou z nich právě Scarlett Johansson. Tady je o ní pár zajímavostí, které o ní každý neví. 

1Nemá ráda svoji přezdívku

Jak nejspíš víte, média mají velmi v oblibě dávat celebritám různé přezdívky. Avšak přezdívka, kterou si vysloužila Scarlett Johansson, se jí ani trochu nelíbí. Je to totiž ScarJo, což rozhodně nezní příliš lichotivě, protože „Scar“ anglicky znamená jizva.

2Byla několikrát označena za nejatraktivnější ženu na světě

Dobře, tento fakt není zrovna tajemství, ale i tak to stojí za zmínku. Nespočet magazínů, ať už fyzických či jen internetových, vydává každý rok žebříčky těch nejatraktivnějších lidí na světě, a Scarlett se na nich posledních několik let vždycky objeví.

3Původně měla být v Mission: Impossible 3

Je to tak, Scarlett Johansson málem hrála ve třetím díle této extrémně populární filmové série, ale nakonec musela tuto roli odmítnout, protože toho tehdy zkrátka měla na práci moc.

4Nebyla přijata na Univerzitu

Kdysi se přihlásila na uměleckou univerzitu v New Yorku, ale bohužel nebyla přijata. Avšak nejspíš je to dobře, protože se díky tomu začala věnovat herectví. Dokázali byste si představit někoho jiného jako Black Widow?

5Byla krátce vdaná za Ryana Reynoldse

Toto manželství trvalo pouhé tři roky, přesněji od roku 2008 do roku 2011. Za svého současného manžela se vdala v roce 2014.

6Má dvojče!

Já vím, je to k nevíře, ale je to tak. Má bratra dvojče, který se jmenuje Hunter a je o celé tři minuty mladší, jak ona. Avšak to z daleka není její jediný sourozenec, dále má ještě jednoho bratra, sestru a ještě jednoho nevlastního bratra.

7Její matka je zároveň její manažerkou

Mnozí lidé se vyhýbají zapojování svých rodičů do své práce a kariéry, ale to neplatí pro Scarlett, jejíž matka jí slouží jako manažerka. Avšak napříč tomu, co si lidé o tom mohou myslet, Scarlett tvrdí, že jim to spolu opravdu klape a že maminka naprosto respektuje každé její rozhodnutí.

8Má strach z ptáků

Johansson hrála mnoho podivných charakterů, také tvrdí, že má ráda horory a temnou, depresivní muziku. A právě proto je to trochu překvapivé, když zároveň v rozhovoru prozradila, že má strach z pouhých ptáků… a taky švábů.

9Slavný Německý umělec je jí posedlý

„Scarlett Johansson je naprosté umění!“ hlásal Jonathan Meese v rozhovoru s Vice magazínem. Jeho posedlost se také projevuje tím, že velmi rád používá fotky Scarlett jako součást svých uměleckých děl.

10Vydala dvě hudební alba

A jako poslední tady máme ten fakt, že se dokonce věnuje i hudbě. Nazpívala například písničku pro film Chasing Ice, který byl v roce 2013 nominován za Oscara za Nejlepší originální píseň. Avšak své první album vydala už v roce 2008 a o rok později vydala další album ve spolupráci s Petem Yornem.