Scott Patterson se proslavil především rolí Luka Danese v seriálu Gilmorova děvčata, kde jako mužný čtyřicátník učaroval hlavní hrdince Lorelai. Od premiéry seriálu však uplyne brzy již dlouhých jednadvacet let a herec právě slaví 63. narozeniny. Jak se za ta léta změnil a čemu se dnes věnuje?

Americký herec a muzikant se narodil 11. září 1958 v pensylvánské Filadelfii. Od roku 1980 do roku 1986 se profesionálně věnoval sportu jako nadhazovač v nižší baseballové lize. Koncem 80. let se přestěhoval do New Yorku a začal se vážně zabývat herectvím, které vystudoval na Rutgers University. V roce 1988 založil svou vlastní divadelní společnost Arc Light.

Jeho první herecká zkušenost přišla v roce 1992 ve filmu Naplánovaná vražda. Dále si zahrál si v seriálech Gilmorova děvčata, Událost či 90210: Nová generace. Z filmů jmenujme například Lebkouni III: Temná budoucnost, Saw 4, Saw 5, Bump nebo Yellow Fever. Příští rok se objeví v malých rolích ve filmech The Sons of Summer a The Rogue.

Role majitele kavárny Luka v Gilmorových děvčatech byla původně zamýšlená pro ženu, ale producenti se ozvali, že je v seriálu málo mužských postav. Luke měl mít původně v příběhu jenom vedlejší roli. Scott Patterson později prozradil, že bral natáčení pilotní epizody jako „test chemie“ mezi Lukem a ostatními postavami. Producentům se v roli natolik zalíbil, že Luke získal mnohem více prostoru.

Scott Patterson se herecky nikdy pořádně neprosadil, proto se v posledních letech vrhl na podnikání. Vlastní firmu na distribuci a prodej kávy. Na svém instagramovém účtu také publikuje podcasty se známými osobnostmi, včetně svých bývalých kolegů z Gilmorových děvčat. Je podruhé ženatý, od roku 2001 je jeho ženou Kristine Saryan. Mají spolu syna Nicka, který letos v březnu oslavil šesté narozeniny (na snímku níže).

Zdroje informací: csfd.cz, wikipedia.org, imdb.com

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA