Letošní Comic-Con v San Diegu je pro fanoušky American Horror Stories velmi úspěšný. Na rozdíl od roku předešlého jsme se dozvěděli téma nové série již nyní. Téma zní American Horror Story: Cult. Ano, zní to skutečně dobře. Teď už jen doufat, že letošní již 7. série bude lepší než loňská 6. série, která nesla podtitul Roanoke. O nové sérii toho zatím mnoho nevíme, ale něco ano. To něco málo se Vám pokusím shrnout v tomto článku.

6. DATUM PREMIÉRY

ZDROJ: FOX American Horror Story

Díky letošnímu Comic-Conu v San Diegu jsme se dozvěděli nejen podtitul série, chcete-li téma, ale i datum premiéry. Jak všem skalním fanouškům jistě známo, tak American Horror Stories vycházelo vždy na podzim – pár týdnů před Halloweenem. Nicméně loňským rokem došlo ke změně a 6. série vyšla téměř o měsíc dříve, tedy již v září. Tak tomu bude i u letošní 7. série, která má premiéru stanovenou na 5. září (u nás tedy 6. září) 2017. Berte tedy v potaz, že začátek školního roku 2017/2018 bude skutečně hororový.

5. MÍSTO NATÁČENÍ

ZDROJ: FOX American Horror Story

Každá série má své místo natáčení. Převážně se jedná vždy o jednu určitou lokaci, kde se celá série odehrává, např. 1. série – Los Angeles, 3. série – New Orleans, 5. série – Los Angeles. 7. série má rovněž tak své natáčecí místo a tentokrát to není Los Angeles, nýbrž Michigan. V Michiganu se zatím žádná série American Horror Stories nenatáčela, čeká nás tedy jakási premiéra dané lokace. Jedná se o zajímavý stát, jelikož jeho největší město je Detroit – město proslulé kriminalitou. Máme se tedy na co těšit.

4. DOČKÁME SE VÍCE EPIZOD NEŽ MINULE

ZDROJ: FOX American Horror Story

Každá série má určitý počet epizod. První řada dostala 12 epizod, zatímco druhá, třetí a čtvrtá řada dostaly o epizodu více, tedy 13 epizod. 5. série, tedy Hotel, dostala opět 12 epizod a loňská, nepříliš úspěšná série, dostala epizod 10. Letos se můžeme těšit na 11 epizod, dostaneme tedy přesně o jednu epizodu více než loňský rok.

3. STARÉ ZNÁMÉ TVÁŘE

ZDROJ: FOX American Horror Story

Každá série mění své téma, ale herecké obsazení většinou zůstává stejné. Skalní herci jako Sarah Paulson či Evan Peters jsou samozřejmostí. Ti se zatím objevili opravdu v každé sérii, byť jen na chvilku. Nesmíme však zapomínat na ostatní herce, kteří jsou součástí American Horror Stories Family. Ano, jedná se o Frances Conroy a Mare Winningham, které se rovněž připojí k sedmé řadě seriálu.

Kompletní obsazení 7. série naleznete zde. 

2. ZNÁME JMÉNA POSTAV

ZDROJ: Foto z natáčení 7. série American Horror Story

Jak jsem zmínil již dříve, tak skalní herci jako Evan Peters a Sarah Paulson jsou samozřejmostí. Jak můžete vidět na fotce výše, oba dva se podílejí na natáčení 7. série American Horror Story a my již nyní známe jména jejich charakterů. Postava ztvárněná Evanem se jmenuje Kai a postava jenž je ztvárněna Sarah, nese jméno Ally. Taková menší zajímavost – žena stojící nalevo vedle Kaie (Evan Peters) je Adina Porter, hl. herečka minulé série. Jméno její postavy však zůstává záhadou.

1. TEASERY A ZAJÍMAVOSTI 

ZDROJ: FOX American Horror Story

Na konec pro Vás máme shrnutí zatím všech vydaných teaserů. Dovolím si přidat ještě pár zajímavostí:

–Bylo řečeno, že 7. série bude zatím ta nejtěžší série, kterou Evan Peters natáčel. Tento fakt může znamenat hned několik věcí. Zaprvé, dočkáme se více scén s postavou ztvárněnou Evanem. Zadruhé, Evanova postava Kai, bude pravděpodobně velmi náročná, a proto se máme na co těšit.

-První díl 7. série by se měl odehrávat během volební noci. Jedná se o volby, které se v Americe konaly minulý rok. V 7. sérii však neuvidíme postavy jako Donald Trump nebo Hillary Clinton. Tvůrce (Ryan Murphy) řekl, že American Horror Story bylo vždy alegorií, a to se 7. sérií nezmění.

-Tvůrce (Ryan Murphy) dále prohlásil, že 7. série bude mít klasické úvodní titulky (intro). Na rozdíl od 6. série, kde tyto úvodní titulky chyběly.

První teaser odhalující téma nové série „Cult“

Druhý teaser nesoucí název „Afraid,“ což v překladu znamená „Strach“

Třetí teaser nesoucí název „Ritual“

Jak se Vám téma nové série líbí? Čekali jste něco jiného, nebo jste spokojeni? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.