Mnoho fanoušků této kultovní ságy již přestalo věřit, že se ještě někdy dočkají nějakého filmu, či seriálu z tohoto universa. Ale přece jen se dočkali! Ano, přesně tak. Hvězdná brána se vrací v podobě miniseriálu, který ponese podtitul Origins a začne se natáčet již letos na podzim. Tato úžasná novina nám byla oznámena na letošním Comic-Conu v San Diegu při příležitosti 20. výročí první série, tedy Hvězdné brány SG-1. Více informací se dozvíte níže.

Jak jsem zmínil již v úvodu: Jedná se o minisérii, která ponese podtitul Stargate: Origins (není jisté, zdali se seriál dostane i k nám). První série této minisérie bude mít 10 epizod po 10 minutách a bude odvysílaná na novém webu, který nese název Stargate Command.

„Byli jsme netrpěliví a chtěli jsme vytvořit zcela nový příběh, který však bude vycházet z toho původního,“ uvedl ve svém prohlášení prezident digitální a nové platformy, Kevin Conroy. „Stargate: Origins považujeme jako poděkování všem fanouškům, kteří tu jsou s námi již celých 25 let a udržují tuhle ságu stále naživu.“ I přesto, že se Stargate: Origins začne natáčet již letos na podzim, MGM neoznámilo datum premiéry. To nám tedy zůstává ještě stále záhadou.

Hvězdná brána SG-1 byla natočena na motivy filmu Hvězdná brána z roku 1994. Seriál sklidil takový úspěch, že se natočilo celých 10. sérií a celkem 2 spin-off seriály. Příběh Origins se bude odehrávat ještě před samotným filmem a bude sledovat dobrodružství mladé Catherine Langfordové (kterou poprvé ztvárnila Viveca Lindforsová ve filmu Hvězdná brána) jejíž otec stojí za objevením Hvězdné brány.

MGM udělalo fanouškům obrovskou radost, když oznámilo tento miniseriál. Naposled jsme se totiž do STARGATE universa podívali v roce 2011, kdy byla odvysílaná 2. série Stargate: Universe (Hvězdná brána: Hluboký vesmír). Od té doby se mluvilo o několika filmech, které by zakončily celé STARGATE. Nicméně tento nápad nebyl zatím nikterak zrealizován a pravděpodobně ani v dohledné době nebude.

Co jste možná však už zaslechli, tak jsou informace o pokračování Stargate: Universe (Hvězdná brána: Hluboký vesmír). Tato STARGATE série dostane skutečně pokračování, bohužel ne takové, jaké by si většina z Vás představovala. Stargate: Universe (Hvězdná brána: Hluboký vesmír) bude zakončeno komiksovým zpracováním, které by mělo sloužit namísto 3. série a uzavřít tak příběh na palubě lodi Destiny.

Nevěště však hlavy. Právě tyto informace znamenají, že se tvůrci STARGATE o svůj svět, respektive světy, zajímají. Jak zmínil web sg-portal.eu, tak Stargate: Origins by mohlo sloužit jako jakýsi způsob, kterým chtějí lidé z MGM zjistit, kolik fanoušků obnovení STARGATE přitáhne. Bůhví, třeba se za pár let dočkáme dalších seriálů či filmů. Osobně doufám, že se nebude jednat o žádné remaky SG-1, Atlantis, ba dokonce i Universe, jelikož herecké obsazení a výkony v těch sériích jsou nepřekonatelné.

Oficiální plakát k Origins 

ZDROJ: Metro Goldwyn Mayer

Jak se Vám nápad Stargate: Origins líbí? Jste rádi, že se MGM snaží obnovit STARGATE? Přáli byste si nějaký film či seriál z tohoto universa? Napište nám Váš názor dolů do komentářů. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz