Od premiéry prvního dílu z komediální série Prci, prci, prcičky uběhlo již více než dvacet let. Pětice kamarádů ze střední školy Jim Levenstein (Jason Biggs), Chris „Oz“ Ostreicher (Chris Klein), Kevin Myers (Thomas Ian Nicholas), Steve Stifler (Seann William Scott) a Paul Finch (Eddie Kaye Thomas) však svými problémy s dívkami baví diváky dodnes. Představitel Stiflera právě slaví 44. narozeniny, jak se od dob svých začátků změnil?

Seann William Scott se narodil 3. října 1976 v Minnesotě. Je nejmladším ze sedmi sourozenců, jeho otec byl dělníkem v továrně a matka ženou v domácnosti. Během střední školy vypomáhal chudé rodině s příjmem brigádou v divadle, kde se zrodil jeho sen o herectví. Po maturitě na Park High School se přestěhoval do Los Angeles, kde byl objeven místními hledači talentů. Začínal v reklamách a videoklipech.

První velká role přišle ve filmu Útěk domů (1997). Poté následovala kultovní postava středoškoláka „stifmeistera“, kterou si zahrál ve svých třiadvaceti letech. Tato role jej jednoznačně zařadila mezi komediální herce a jeho další filmové nabídky tomu odpovídaly. O rok později následovaly filmy Road Trip (2000) a Hele vole, kde mám káru (2000), poté Mistři hazardu (2005) a Pan tělocvikář (2007). Díky roli Stiflera získal několik ocenění, například Teen Choice Award za nejlepšího filmového slizáka nebo MTV Movie Award za nejlepší taneční sekvenci v Prci, prci, prcičky: Svatba.

V komediálních rolích vystupoval až do svých 40 let, tehdy však přišel zlom a řekl si, že je čas pro vážnější role. Objevil se v hororu Bloodline (2018), dramatu Already Gone (2019) a kriminálním seriálu Smrtonosná zbraň (2018-2019).

Seann William Scott, FOTO: Profimedia

Scott si velmi zakládá na svém soukromí a jen zřídka nechá novináře nahlédnout do svého osobního života. V roce 2019 se oženil s bytovou designérkou Olivií Korenberg, děti prozatím nemají, starají se však o psa pojmenovaného Dude. Má několik tetování, s těmi na rukou je údajně spokojen, avšak lituje velkého blesku, který má vytetovaný na stehně od svých 18 let, s čímž se svěřil v talk show Conana O’Briena.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR