Konečně jsme se dočkali prvního dílu dlouho očekávané osmé série tohoto již kultovního seriálu. Pětapadesát minut první epizody uteklo jako voda a zase musíme čekat, tentokrát naštěstí jen týden. Rozhodla jsem se sobě, a všem, kteří budou chtít, čekání zkrátit. A to fanouškovskými teoriemi, kterých je spousta, o tom, co bylo a co bude.

Počet nápadů, které jsem pročetla, se šplhá k řádu desítek. Hra o trůny se bere vážně a tak i většina teorií, které vznikají, je pečlivá úvaha založená na spoustě faktů, která vás donutí doopravdy přemýšlet a připustit si, že by to tak doopravdy mohlo být. Pak jsou tady ale i teorie, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Ale nenechte se zmást, neříkám, že jsem o něco méně pravděpodobné, než ty ostatní. Přece jen je to Hra o trůny… Nachystala jsem pro vás výběr sedmi nejtrhlejších teorií, které jsem dokázala najít.

My queen? Teda mami?

Jedna z teorií, která se týká mrtvého syna Danny, si zahrává s cestováním časem. Pomocí magie měly být vyměněny dvě děti, zatímco ještě pořád byly schovány v lůnech svých matek. Zatímco Joanna Lannister, Tywinova žena, kdysi porodila dítě Khala Droga a jeho Khaleese, Daenerys nosila pod srdcem zase Tywinova syna. Tomu prý dle všeho nasvědčuje i to, že syn, kterého Dany porodila, byl popsán jako už mnoho let mrtvý. Nevím, jak by se tohle mohlo stát, nepochopila jsem, jak by to bylo možné, ale při brouzdání po temných a nebezpečných zákoutích geekovského internetu jsem na tenhle názor narazila nejednou.  Ale pořád, já vám nevím…

Draci pod Winterfellem

V knize je několikrát zmíněno, že sídlo Starků leží na teplých pramenech, které hrad během krutých zim zahřívají a dávají tak obyvatelům možnost přežít. Podle některých fanoušků však nejde o geotermální úkazy, které hrad vytápí, ale o starého draka žijícího v podzemí.  Na fanouškovských webech se dokonce dá najít vysvětlení, jak by to mohlo být možné.  Během občanské války, která zuřila v Západozemí, Jacarys Velayron a jeho drah Vermax zamířili na sever, aby se vypořádali se Starky. Při téhle příležitosti nakladl Vermax pod Winterfell vejce a jedno z nich se vylíhlo. A hle, topení bylo na světě.

Eddard a Robb Stark jsou stále naživu

Takhle teorie je spíše poslední zoufalé přání zvolané do tmy. Celý nápad má původ v knižní sérii. Ze seriálu víme, že Bran Stark je warg. V knize mají tuto schopnost, tedy schopnost přesunout svou mysl do zvířete, všichni Starkové. A tak fanoušci doufají, že jak Ed, tak Robb, se těsně před svou smrtí přemístili do zvířat, které byly v té chvíli kolem nich. Tudíž Ed by v těchto chvílích mohl někde poletovat jako holubička a Robb by mohl v krysí podobě vyžírat poslední zbytky jídla ve spižírnách Dvojčat.

Joffrey Clegane

Hora, neboli Gregor Clegane, není vlastně on. Alespoň ne zcela. Když master Qyburn na příkaz Cersei prováděl na Gregorovi své frankensteinské pokusy, tak se stalo, že místo Cleganovy hlavy přišil na jeho krk hlavu samotného Joffreyho Baratheona. Ups.

FOTO: Reprofoto

Tentokrát je to pro změnu Rhaegar, který žije

Akorát jeho jméno není Rhaegar, ale Jaqen H’ghar. Když si Robert Baratheon myslel, že na Tridentu zabil svého soka, mýlil se. Místo něj zabil jen neznámého oddaného v Rhaegarově zbroji. Jak je ale možné, že Robert nesejmul přilbici a neujistil se? Na to je jednoduchá odpověď: Udělal to, ale nebylo mu to nic platné. Víme, že Rhaegarova zbroj byla pokryta rubíny. Někteří oddaní této teorii si myslí, že tyto rubíny mohly mít stejnou moc jako rubín, který nosí Melisandre na krku. A po kterém touží každá ženská. Ve zkratce, Rhaegarovi se podařilo uprchnout a stal se z něj muž bez tváře. Protože jak lépe se schovat, než nemít svůj vlastní obličej.

Roose Bolton je nadpřirozená bytost…

…nebo se jí snaží stát. Je hned několik možností, co je, nebo spíše byl, Roose zač. Překvapilo mě, jak moc populární tyhle teorie jsou. Většina z nich se shoduje v tom, že by měl být nesmrtelný. První z nich- upír. Raději nebudu vůbec rozebírat. Druhá- měňavec, anglicky skinchanger. Jednoduše někdo, kdo dokáže přeskočit do kůže někoho jiného a zůstat tam. V tuto teorii mají fanoušci největší důvěru. Vždy, když Roose dosáhne patřičného a úctyhodného věku, skočí jednoduše do dalšího těla, většinou převezmu vládu nad svým nejstarším synem. V další řadě tady máme nápad, že členové rodu Boltonů jsou potomky Starků a jedné z žen Jiných. Na tom nám teď už úplně ale nezáleží, protože víme, jak skončil poslední z rodu Boltonů, Ramsey.

Kam draci chodili na záchod

A nakonec třešnička na dortu. Dračí sklo, jeden z mála materiálů, které jsou účinné proti bílým chodcům. Nejednoho človíčka napadne při vystihování vlastností této substance slovo vznešený. Teda až do té doby, kdy se seznámí s tou, poměrně populární, představou, že dračí sklo jsou prostě jen zkamenělé dračí…exkrementy.

FOTO: Reprofoto Youtube

To je pro zatím všechno. A co vy? Setkali jste se nějakou teorií, která vám vehnala slzy do očí? Podělte se v komentářích

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz