Náš sedmitýdenní projekt se pomalu, ale jistě, blíží ke svému konci. Předposlední zastávka bude opět v rodině Maximoffových, jen si dnes posvítíme na Pietra, kterého většina z vás zná pod jeho superhrdinským pseudonymem Quicksilver. Vzhledem k tomu, že v Marvel Cinematic Universe půjde o naprosto novou postavu, bude mi potěšením, abych vám ji přiblížil. Dopředu vás však varuji, že níže napsaný text bude částečně obsahovat jisté vyzrazení děje, tudíž i několik spoilerů.

Než přejdeme k Quicksilverově filmové historii, musíme si na chviličku odskočit ke komiksové předloze. Zde se Pietro Maximoff poprvé objevil už roce 1964, přesněji v komiksu X-MEN č.4. Jeho tvůrci byla samozřejmě dvojice Stan Lee a Jack Kirby a předurčili mu velmi zajímavý původ. V komiksech se totiž jednalo o potomka jednoho z nejmocnější mutantů – Magneta. Společně se svým dvojčetem Scarlet Witch (o které jsme tu psali nedávno) měli také mutantské schopnosti. Quicksilver – jak už jeho jméno napovídá – byl nadán obrovskou rychlostí. Tu si samozřejmě přenese i do aktuálního filmu Avengers: Age of Ultron, kde společně se svou sestrou nejdřívě pěkně zavaří našim známým hrdinům.

qui3

Filmová historie Quicksilvera je samozřejmě mírně pozměněna, aby zapadala do zajetého vesmíru, který marvelovské snímky tvoří (MCU). Joss Whedon byl nucen vynechat jeho mutantské kořeny, protože na ty má filmová práva jiná společnost – přesněji FOX. Ve filmu tedy půjde o jedno z dvojčat, která se narodila ve východoevropském státě Sokovia. Tato země byla už od nepaměti sužována válkami, a nakonec si zde vybudovala svou základnu HYDRA, které aktuálně vládne Wolfgang von Strucker. Ten naverbuje Pietra i Wandu do svých řad a podrobí je sérii pokusů, kdy je vystavuje chitaurijskému žezlu, které měl v držení Loki v prvních Avengerech. Tím se u obou dvojčat začaly projevovat jejich superschopnosti.

Když v Sokovii propukly boje o moc, do kterých výrazně promluvila právě HYDRA, Pietro i Wanda byly členy záškodnických skupin. Bojovali na straně Sokovie proti svým okupovatelům. Když však HYDRA zvítězila a Baron von Strucker hledal vhodné vojáky do svých řad (a také vhodné objekty k testům na lidech), sáhl i po Pietrovi a Wandě. Po sérii pokusů se v Pietrovi objevila neuvěřitelná rychlost. Byl schopen dosáhnout rychlosti zvuku i vyšší. Poprvé jsme Quicksilvera mohli vidět v potitulkové scéně ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera, kde byl společně s Wandou zavřený v cele HYDRY, pod přímým dohledem samotného Wolfganga von Struckera.

qui4

Pokud se opět vrátíme do komiksové historie, víme, že obě dvojčata se přidala na stranu Avengers. Nejinak tomu bude i v aktuálním snímku, i když jejich cesta k dobru bude nejspíš hodně klikatá. Nejdříve budou u Struckera, kde příjdou ke svým schopnostem. Poté Quicksilvera uvidíme i po boku Ultrona, ovšem jeho motivace je nejasná. Stejně tak i spolupráce s Ultronem (těžko říci, zda Ultron pomohl vyčistit Sokovii od HYDRY). K Avengers by se však měl připojit, stejně jako jeho sestra, přes Hawkeye, kterého vidíme, jak říká v jedné ze scén : „Kdo projde těmito dveřmi, bude Avengerem.“ Jak už jsme nakousli posledně, Age of Ultron tu bude hlavně pro představení nových postav.

Ve filmu se bude taktéž hodně řešit vztah Pietra a Wandy. Jsou to přece jen sourozenci, kteří toho spolu zažili až dost a nyní je čeká zřejmě jejich největší dobrodružství. Z našich zdrojů již nyní víme, že se chystá něco velkého a v potitulkové scéně má přijít jedno obrovské překvapení (i když pro znalce Marvel Cinematic Universe to zase až takovým překvapením nebude). Přesto Quicksilver a Scarlet Witch, neboli Pietro a Wanda, budou vítanými spojenci a novými členy party kolem Tonyho Starka, Captaina, Thora či Nicka Furyho. Ostatně, Joss Whedon o nich mluví jako o zásadních postavách filmu. My mu nemáme důvod nevěřit.

Příští týden jdeme do finále, ve kterém si vyberete posledního zástupce z řad hrdinů či záporáků. S ohledem na to, že to bude poslední příběh před velkou recenzí Avengers: Age of Ultron, vybírejte obezřetně. Na výběr budete mít dostatek možností. Je to znova – jen a pouze – na vás.

[fbcomments]

-reklama-