Poslední dobou se toho o ní namluvilo hodně. Nová hrdinka filmu Avengers: Age of Ultron ale zase není až tak nová. Je to především velmi dobře promyšlený tah, který zakomponoval oblíbená mutantská dvojčata do rozjetého vlaku, nesoucí název Marvel Cinematic Universe. Už podle nadpisu jste jistojistě pochopili, o kom tu dnes bude řeč, protože vítěznou postavou pro čtvrtý týden s hrdiny nebude nikdo jiný, než právě Scarlet Witch alias Wanda Maximoff.

wan1

Když se poprvé Scarlet Witch objevila v komiksu, psal se březen roku 1964. V tomto měsíci totiž vyšlo čtvrté číslo sešitu X-Men. Jejími tvůrci byli – jako obvykle – Stan Lee a Jack Kirby, kteří stáli u zrodu většiny superhrdinů Marvelu a nejinak je tomu i u Scarlet Witch. V komiksové historii jde o mocnou mutantku, jedno ze dvojčat, které vzešlo ze záporáka, známého jako Magneto. Jejím bratrem není nikdo jiný než Quicksilver, který se jí objeví po boku i v Age of Ultron. Její klasická komiksová podoba dokáže manipulovat s realitou a je také mocnou čarodějkou, která nakonec bude mít osud celého marveláckého vesmíru ve svých rukou (tedy spíše ve své hlavě).

Zařazení Scarlet Witch do Marvel CInematic Universe se udál již v loňském roce, kdy jsme ji poprvé mohli spatřit ve filmu Captain America : Návrat prvního Avengera (The Winter Soldier). Zde se v potitulkové scéně objevila v zajetí barona Wolfganga von Struckera, společně s jejím bratrem Quicksilverem. Po smrti Red Skulla se stal baron von Strucker nejvyšší hlavou HYDRY a momentálně má v držení Lokiho kopí, které má v sobě další z tzv. Infinity Gems (kamenů nekonečna), jímž může u lidí měnit osobnost. S tímto kopím – s největší pravděpodobností – prováděl pokusy právě na dvojčatech a tím mohl zesílit i jejich schopnosti až do té podoby, které jsme viděi v oné scéně.

wan2

Pokud si přečteme oficiální vyjádření k Age of Ultron, ať už přímo na marvel.com, kde je i rozhovor s Elisabeth Olsen, která je představitelkou filmové Scarlet Witch, nebo i z jiných zdrojů, dovíte se zajímavé informace o tom, jakou roli bude plnit v nadcházejícím filmu. Jak známo, Scarlet Witch ani Quicksilver nemohou být ve světě Marvel Cinematic Universe mutanty. Na ty mají práva ve FOXu, kde si je bedlivě střeží. Zde tedy bude vysvětlen původ dvojčat a Age of Ultron bude také sloužit k tomu, aby nám postavu Scarlet Witch předsatvil. Dle režiséra Josse Whedona by měla mít Scarlet Witch podobný vliv na MCU jako měla na komiksový vesmír Marvelu. Tedy zásadní.

Filmové schopnosti Scarlet Witch budou tkvět především v možnosti ovládat jistou energii a také možnost nahlédnout do nitra každého člověka. Scarlet Witch nahlédne postupně do každého z Avengers a dokáže jim ukázat jejich nejhorší obavy a noční můry, které je trápí. Každý z týmu se s tím bude muset vypořádat sám a dle mého názoru s tím někteří budou mít zásadní problém (například Bruce Banner, kterého několikrát v trailerech vidíme, jak neví co si počít). Prozatím je velkou záhadou, jakým způsobem se dvojčata dostanou od Struckera k Ultronovi a následně k Avengers. Je totiž dopředu známo, že jak Quicksilver, tak i Scarlet Witch se přidají nakonec k hrdinům. K tomu však zřejmě povede velmi trnitá cesta.

wan3

Komiksová předloha Scarlet Witch si nakonec vzala androida Visiona, o kterém jsme si psali minule. Jaký bude filmový vztah mezi Scarlet Witch a Visionem prozatím není jasné. Elisabeth Olsen ve svém rozhovoru pouze řekla, že Age of Ultron tu bude především proto, aby nám představil všechny tyto nové postavy a vztahy mezi nimi se budou teprve poté postupně rozvíjet. Ono není také divu, prozrazovat příliš děje dopředu by bylo kontraproduktivní. I tak se máme rozhodně na co těšit. Jaký osud nakonec Scarlet Witch potká, na to si budeme ještě muset nějaký ten pátek počkat. Jisté ale je, že její vliv na chod celého MCU bude nemalý. A na vás už jen zbývá to, koho si vyberete pro příští týden.

[fbcomments]

-reklama-