Premiéra Avengers: Age of Ultron se kvapem blíží a nám zbývá už jen posledních pár týdnů k tomu, abychom si tu spolu projeli to nejdůležitější, co se v Marvel Cinematic Universe děje. Prozatím jsme nahlédli do příběhů Tonyho Starka a Steva Rogerse a dnes nás čeká první nově ohlášená postava. Je vidět, že i vás zajímá, kdože vlastně je VISION, jelikož to bude právě on, kdo v nadcházející týmovce bude hrát nezanedbatelnou roli.

Poprvé se Vision objevil v komiksu v roce 1940, kdy vyšlo třinácté číslo Marvel Mystery Comics. Jeho stvořiteli byli opět Joe Simon a Jack Kirby, tedy pravidelní tvůrci snad všech zásadních hrdinů vydavatelství Marvel. Až o několik dekád později jej Stan Lee zařadil mezi nejmocnější hrdiny světa – slovutné Avengers. Ovšem my si musíme říci, co je zač onen VISION a proč si jej vybral Joss Whedon do svého nového snímku. Odpověď, jako vždy, není úplně jednoduchá, ale z rozhovorů s jednotlivými protagonisty a tvůrci se dá leccos vydedukovat. Nakonec z toho všeho vyplyne, že VISION byl nejlogičtějším krokem k tomu, jakou novou postavu Whedon lidem představí. Když totiž do filmu přivedete Ultrona, zákonitě musíte přivést i Visiona.

vis2

Vision je pokročilým androidem. Dokonce jde o tak pokročilou umělou inteligenci, že už nelze mluvit ani o androidovi, ale spíše je označován jako syntezoid. Jeho tělesná struktura totiž kopíruje lidské tělo do takových podrobností, že i jednotlivé orgány jsou syntetické a funkční. Jeho stvořitelem není nikdo jiný než Ultron. Aktuální hlavní záporák druhých Avengers. Ultron postavil Visiona kvůli tomu, aby mu pomohl v boji proti hrdinům. Abychom zde nerozebírali komiksovou historii, musíme použít informace, které máme o jeho roli v Marvel Cinematic Universe. Tam má Vision vědomí, které je kopií inteligentního systému J.A.R.V.I.S., jež navrhl Tony Stark. Obdobnou AI je obdařen i stvořitel Visiona – Ultron.

Vzhledem k tomu, že nás druzí Avengers teprve čekají, není stále přesně zřejmé, jakým způsobem bude Vision stvořen. Jedna z teorií se přiklání k té klasické komiksové, kterou jsme vzpomenuli výše a pracuje s Ultronem, coby stvořitelem Visiona. Druhá verze však hovoří o tom, že v momentě, kdy bude tým hrdinů bojovat s Ultronovými roboty, J.A.R.V.I.S. bude chtít zakročit a samovolně sestrojí humanoidní tělo, ze kterého vzejde právě Vision, který se připojí na stranu Avengers a bude z něj jeden z nejmocnějších stálých členů (přesně jako v komiksové předloze). Tak nebo tak nejspíše uvidíme jednu z nejzajímavějších postav komiksových dějim Marvelu na stříbrném plátně. Stále však platí informační embargo.

vis1

Na závěr zde musím zmínit ještě jednu věc, která se kolem Visiona točí. V komiksových předlohách si Vision vzal za manželku Scarlet Witch. A jak známo, Scarlet Witch společně s Quicksilverem (Wanda a Pietro Maximoffovi) budou dalšími nováčky, které nám Joss Whedon představí v Age of Ultron. Bude i ve filmu osud Visiona a Scarlet Witch propletený, nebo si Joss Whedon pojede svoji show, která se jen okrajově opírá o komiksový základ ? Troufám si tvrdit, že odpověď dostaneme už na konci měsíce, tedy přesněji 30. dubna, kdy má Age of Ultron premiéru. A na vás všech opět je, abyste níže zahlasovali, o kom si napíšeme příště.

[fbcomments]

-reklama-