Česká televize v pondělí odvysílala (v rámci výtečného cyklu Slovenská vlna), vůbec první film československé herečky Zuzany Kocúrikové, dobře známé i u nás. Ostatně ve snímku režiséra Josefa Zachara „Zmluva s diablom“ společně s ní účinkovala celá řada českých herců, například Stella Zázvorková, Vladimír Menšík, Josef Hlinomaz nebo Jaromír Hanzlík.

Je dobře, že ČT art tuto satirickou komedii, natočenou v éře zlatých šedesátek, připomněla. Její děj je vskutku originální, pětice mladých, krásných studentek se rozhodne, že ještě před maturitou ztratí panenství, což vyvolá jak v jejich rodinách, tak ve škole (a potažmo v maloměšťáckém prostředí) pořádný poprask. Ve své době byl tento atraktivní film natolik úspěšný, že ho do italské distribuční sítě zakoupil i slavný producent Carlo Ponti. Ostatně, na Česko-slovenské filmové databázi stále dosahuje více než sedmdesát procent a diváci, kteří ho zhlédli, jej považují za jeden z nejlepších slovenských filmů vůbec.

Zmluva s diablom (1967) Zuzana Kocúriková

Posted by Zlatá šedesátá / sladká šedesátá on Sunday, October 23, 2016

Exotická kráska

Do konkurzu na hlavní role se přihlásilo více než osm set dívek z celého Slovenska a mezi nimi právě i skutečně nepřehlédnutelná Zuzana Kocúriková. Vysoká, štíhlá „kočka“ s dlouhými černými vlasy a nevšedním obličejem, chtěla původně studovat výtvarné umění, ale právě „Zmluva s diablom“ ji nasměrovala k herecké dráze. Během své úspěšné kariéry vytvořila stovky filmových, televizních a divadelních rolí, v nichž většinou hrála osudové či tajemné ženy nebo cizinky, k čemuž jí dopomohl její exotický zjev.

Zuzana Kocúriková

Posted by Zlatá šedesátá / sladká šedesátá on Sunday, October 23, 2016

Pamětníci si ji určitě vybaví jako svůdnou Lindu, svádějící Karla Gotta v muzikálu „Hvězda padá vzhůru“. V životopisném snímku o Josefu Mánesovi „Paleta lásky“ se proměnila v bulharskou malířku Ekku. V posledních letech jsme ji u nás viděli například v kriminálním seriálu „Expozitura“ nebo v drsném dramatu Jiřího Svobody „Sametoví vrazi“. A skutečně obdivuhodný je fakt, že je již padesát let členkou činohry Slovenského národního divadla.

„Nudná“ hvězda

Navzdory svému atraktivnímu zevnějšku nikdy neplnila stránky bulvárních médií. Pozornost budí pouze skutečnost, že stále žije v jediném a velmi harmonickém manželství s divadelním režisérem Petrem Mikulíkem. Díky dceři Kataríně se stala i šťastnou babičkou. Výjimečná je rovněž tím, že na rozdíl od mnoha svých kolegyň nepodlehla kultu předstíraného mládí a nenechává se nijak vylepšovat plastickými operacemi či jinými omlazujícími procedurami.

Netají ale, že k tomu, aby si udržela stále štíhlou postavu a mohla si dopřát něco dobrého, musí pravidelně cvičit. Energii dobíjí především na chalupě. „Já mám v sobě zahrádkářský gen“, pochlubila se v jedné televizní reportáži, kde nechala nahlédnout do své obrovské zahrady, plné stromů, voňavých akátů a květin. Mimochodem, její dominantou je malý kostel.

Dnes je z ní vyzrálá, oduševnělá žena, neuvěřitelně krásná i poté, co již oslavila sedmdesáté narozeniny. Navíc nezapře svůj výtvarný talent a okouzluje i skvělými oděvními kreacemi. Jistě by se v době, která fandí i starším ženám, mohla uplatnit i jako modelka. „Mám ráda pěkné věci,“ přiznává Zuzana Kocúriková.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Podělte se o svůj názor: