Americká herečka Selma Blair (49), která se proslavila rolemi ve filmech Velmi nebezpečné známosti, Pravá blondýnka nebo Hellboy, již téměř tři roky bojuje s roztroušenou sklerózou. Nemoc jí znemožňuje práci, ale také každodenní interakci s okolním světem. Hollywoodská bojovnice je dnes na Instagramu velkou inspirací a nadějí pro stejně nemocné lidi z celého světa.

Selma Blair se narodila 23. června 1972 ve městě Southfield v Michiganu. Začínala menšími rolemi v reklamách a televizních seriálech, do hledáčku producentů se však zapsala díky filmu Brownovo Requiem z roku 1998. Zlom v kariéře však nastal až o rok později díky roli Zoe Bean v sitcomu Zoe, Duncan, Jack and Jane a také díky jejímu ztvárnění Cecile Caldwell ve filmu Velmi nebezpečné známosti. Poté si zahrála například ve filmech Pravá blondýnka (2001), Prostě sexy (2002), Hellboy (2004), Mlha (2005), Rovnice smrti (2007), Chuť lásky (2007) nebo Hellboy 2: Zlatá armáda (2008).

Herečka ztvárnila také několik seriálových postav. Objevila se například v roli Kim v americkém remaku seriálu Kath & Kim (2008–2009), dále po boku Charlieho Sheena jako Kate Wales v seriálu Anger Management (2012–2014) či v roli Kris Jenner v seriálu American Crime Story (2016). Často působila také jako modelka a ambasadorka světových značek.

V únoru 2018 však poprvé zaznamenala, že s ní něco není v pořádku. Když se jako modelka promenádovala na přehlídce newyorského týdne módy pro Christiana Siriana, všimla si, že ztrácí cit v noze. Podobné příznaky zaznamenala již dříve, ale považovala je za drobné potíže a ne za příznaky něčeho vážnějšího. „Právě na tom molu, při vzrušující chůzi na přehlídce, jsem najednou ztratila cit v levé noze, ale byla jsem přímo uprostřed přehlídky a přemýšlela, co mám dělat,“ prozradila letos v dubnu Town & Country magazínu.

V srpnu 2018 herečka rozesmutněla své fanoušky přiznáním, že trpí roztroušenou sklerózou. Její veřejné přiznání na Instagramu přineslo velkou vlnu podpory od lidí z celého světa. Fotka níže je z jejího nejhoršího období z počátku nemoci. Od té doby si prošla peklem, absolvovala transplantaci kmenových buněk a pro její tělo velmi vyčerpávající formy chemoterapie. Nemohla téměř chodit a dodnes má s chůzí velké problémy.

Naposledy se Selma Blair před kamerou objevila v roce 2019 ve sci-fi seriálu Jiný život a ve filmu After: Polibek. V loňském roce také vyšel horor A Dark Foe, kde si zahrála Dr. Doris Baxter. Všechny projekty stihla natočit v době, kdy ještě byla při síle. I přes své zdravotní potíže se snaží stále naplno věnovat svému synovi Arthurovi, i když je to pro ni stále obtížnější.

Letos v březnu se na obrazovku vrátila v dokumentu Introducing, Selma Blair od stanice Discovery+. Film je neúprosným a vtipným pohledem na její život, na lidi, kteří se o ni starají, na realitu toho, co neznámého jí může přinést budoucnost. V posledních týdnech se jí síla vrací, věříme, že ji brzy opět uvidíme ve velké filmové nebo televizní roli. I přes své trable s nemocí vypadá velmi dobře.

Zdroj informací: townandcountrymag.com, imdb.com, fdb.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA