V roce 2012 odstartoval hrdina s lukem a šípy Arrow celou éru seriálů z vesmíru Arrowverse, jenž se od té doby rozrostl o další tři seriály natočené podle komiksů nakladatelství DC Comics – The Flash, Supergirl a Legends of Tomorrow. 

Oliver Queen, často označován za samozvance nebo Robina Hooda, se po pěti letech strávených na téměř opuštěném ostrově, kdy byl prohlášen za mrtvého, vrátil domů, aby očistil jméno svého otce a ochránil město před zločinci. Sedm let se seriál dokázal udržet mezi nejsledovanějšími. Právě tímto seriálem začal fikční svět Arrowverse, jenž ale ukončením tohoto úspěšného seriálu neskončí. Na obrazovkách i v příštích několika letech budeme vídat zbylé superhrdina z televizní stanice The CW. V brzké době bychom se také mohli dočkat epizod o superhrdince „Batwoman“, která se objevila v crossoveru „Elseworlds“.

IMDb.com

V lednu stanice oznámila, že Arrow bude obnoven a na podzim tohoto roku se na obrazovky vrátí s osmou sérií, která bude mít pouhých 10 dílů oproti 23 epizodám, na které jsem byli v prvních šesti sériích zvyklí. První změny přišly již se sedmou sérií, která má dílů 22. „Bylo to opravdu těžké rozhodnutí, ale udělali jsme to v zájmu seriálu Arrow. Jsme velmi potěšeni, že Arrow odstartoval celý vesmír seriálů, který bude pokračovat dalších mnoho let. Jsme nadšeni, že jsme vytvořili závěr, který uctívá seriál, postavy, jeho odkaz a jsme vděční všem scénáristům, producentům, hercům a hlavně celému štábu, který s námi a seriálem vydržel sedm let,“ napsali výkonní producenti Greg Berlanti, Marc Guggenheim a Beth Schwarz v prohlášení.

Hvězda seriálu Stephen Amell, jenž ztvárnil samotného Olivera Queena, napsal na svém twitterovém účtu: „Možnost hrát Olivera Queena byla ta nejlepší profesionální zkušenost mého života…ale nemůžu být samozvancem do nekonečna… Je toho tolik, co bych vám chtěl říct…ale pro zatím řeknu jen děkuji.“ Podle skalních fanoušků byly první tři série výborné, poté kvalita seriálu klesla, ale se sedmou sérií se kvalita seriálu opět trochu zvedla. Na podzim tohoto roku nás budou čekat poslední díly z úspěšného seriálu, která zřejmě vyvrcholí na začátku roku 2020.

-reklama-