Dramatický seriál Černobyl (v originále Chernobyl) z koprodukce americké stanice HBO a britské Sky, nyní hýbe světem. Jedná se o pětidílnou minisérii, ve které se nám tvůrci snaží přiblížit onu strašnou noc z 25. na 26. dubna 1986, kdy se v 1 hodinu a 23 minut stala havárie černobylské jaderné elektrárny, která ovlivnila celý svět.

Jak již bývá pro stanici HBO zvykem, ve svých seriálech nic nezastírají, jakékoliv pro lidi méně obvyklé scény neskrývají, ale naopak servírují je jako na stříbrném podnose. Tak je tomu i u tohoto seriálu, o čemž vypovídají například scény z nemocnice a přímé záběry na zohavená těla. Režie se ujal Johan Renck, který již režíroval celosvětově známé a oblíbené seriály Vikingové či Živí mrtví. Natáčelo se v Litvě a na Ukrajině.

Do této havárií zničené a neobyvatelné oblasti se nyní pořádají zájezdy. Můžete si zaplatit 1-2 dny a podívat se do města duchů Pripjať, které je v těsné blízkosti elektrárny, a následně navštívit Černobylskou jadernou elektrárnu a to pozor, údajně Vás dokonce vezmou dovnitř.

Vy však nikam jezdit nemusíte a můžete se nejen na zničené prostředí, ale i místa v oblasti výbuchu, která jak lidé opustili, tak jsou tam dodnes, podívat v naší galerii.

-reklama-