Natáčení seriálu Falcon & Winter Soldier od studia Marvel je v plném proudu. Na začátku tohoto měsíce se štáb přesune do Prahy, kde zůstane až do 25. března. V hlavních rolích se představí Anthony Mackie a Sebastian Stan, které diváci dobře znají také z filmů jako Captain America nebo Avengers.

Šestidílný seriál na bázi komiksových postav z nakladatelství Marvel Comics bude dostupný na streamovací platformě Disney+ od srpna 2020. Mimo zmíněných herců se objeví také Daniel Brühl jako Helmut Zemo a Emily VanCamp jako agentka Sharon Carter. Bližší informace k dějové lince zatím nejsou známy.

Známy nejsou ani podrobnosti k natáčení v českém hlavním městě. Po několika dnech v americké Atlantě mělo natáčení pokračovat v Portoriku, plány ale překazilo zemětřesení. Není jasné, zda Praha poslouží právě jako náhrada za ostrov v Karibském moři. Filmování bude podle deníku The Prague Reporter trvat tři týdny.

Embed from Getty Images

Komparzisty zajišťuje společnost Extrafilms, která má na svém kontě například filmy Letopisy Narnie, Poslední prázdniny, Casino Royale nebo seriál Carnival Row. Ani v České republice však nemusí jít vše podle plánu, vzhledem k již pěti potvrzeným případům nákazy koronavirem. Kvůli epidemii byla v Itálii odložena produkce sedmého pokračování Mission: Impossible.

Česká verze služby Disney+ bude dostupná nejpozději do konce roku 2021.

-reklama-