Nový seriál ze světa Ledu a Ohně, který zatím nese název House of the Dragon, a který se bude odehrávat před svým úspěšným fantasy předchůdcem Game of Thrones (Hra o trůny), je zase o něco blíž ke svému vzniku. Projekt se pomalu hýbe kupředu, s čímž souvisí i nedávno spuštěný casting.

Game of Thrones (Hra o trůny) byl nejúspěšjnější seriál posledních let, který jsme na HBO mohli vidět. Každoročně posbíral po světě nejrůznější ocenění a divácky byl hodnocen velmi kladně.

To se změnilo až v loňském roce, kdy seriál završil svou dlouholetou cestu. Finální série však byla velmi kontroverzní – velmi jemně řečeno. Mnoho diváků bylo nešťastných z toho, jak jeden z nejoblíbenějších seriálů současnosti skončil a jak uzavřel příběhové linky našich milovaných hrdinů.

Nehledě na nepovedené zakončení má televizní stanice HBO zájem udržet fenomén Hra o trůny naživu. Na stole bylo hned několik potencionálních projektů. Z nich byl nakonec vybrán jeden, který nesl název The Long Night, v překladu Dlouhá noc. Přesto, že tento projekt začal již vznikat a nabral herecké obsazení, byl loni v říjnu z blíže nespecifikovaných důvodů televizní stanicí HBO zrušen.

Ve stejný den však HBO oznámilo zcela nový projekt, který ponese název House of the Dragon. Režírovat jej bude Miguel Sapochnik, kterému vděčíme za několik epizod seriálu Hra o trůny, jmenovitě např. Bitva bastardů, Vichry zimy či Dlouhá noc. Miguel se bude podílet i na scénáři, se kterým mu pomůže Ryan J. Condal.

Týdeník Entertainment Weekly potvrdil, že HBO oficiálně spustilo casting. Zatím nebyly oznámeny bližší informace, ale vzhledem k tomu, že je seriál na motivy knihy Fire & Blood (v překladu Oheň & Krev) od George R.R. Martina, lze očekávat, že uvidíme některé knižní postavy. Těšit bychom se tak teoreticky mohli na krále Viseryse I., princeznu Rhaenyru Targaryen nebo Aegona II. Targaryena.

Seriál House of the Dragon se bude odehrávat 300 let před příběhem Hry o trůny a bude se točit kolem historie rodu Targaryenů, ze kterého byla také Daenerys. Dále bylo oznámeno, že se můžeme těšit na historické události rodu Targaryenů, které byly zmíněny i v původním seriálu. Mluvíme tu např. o Targaryenské občanské válce.

Seriál House of the Dragon by měl dorazit v roce 2022 a první řada by měla čítat deset epizod, tedy stejně, jako tomu bylo v případě Hry o trůny. Pandemie nemoci COVID-19 produkci seriálu výrazně zkomplikovala, ale spuštění castingu lze považovat za jednu z lepších zpráv.

Seriál rozšíří fantasy svět seriálu Hra o trůny a přiblíží nám bohatou historii rodu Targaryenů. Premiéra je zatím stanovena na rok 2022.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz