Pokud patříte mezi fanoušky teen dramatu 13 Reasons Why od Netflixu, mám pro Vás skvělý tip na podobný seriál, který má velmi zajímavý námět. Já jsem se na něj tento týden dodívala a jako skalní fanoušek seriálu 13 Reasons Why vřele doporučuji.

PODÍVEJTE SE NA TRAILER: 

Seriál Maličkosti (2019-2020) se dvěmi sériemi po deseti epizodách má na svědomí Amy Andelson a Emily Meyer. Jeho příběh je založen na knižní předloze od autorky Kirsten Smith. Děj se soustředí na tři hlavní postavy, Elodie, Moe a Thabithu, které navenek nemají absolutně nic společného. Jedna věc je však přece jen spojí a dá tak dohromady tři úplně rozdílné povahové charaktery. A co je tedy spojuje?

Všechny tři kradou a setkají se na sezení anonymních kleptomanů. Nejprve se však Thabitha a Moe, kdysi nejlepší kamarádky, setkají ve škole s Elodie, jejich novou spolužačkou, na první dojem hodně podivnou. Je však jasným důkazem citátu: „Nedávej na první dojem“.

Po škole se všechny tři setkají na sezení a časem se z nich stane skutečně nerozlučná trojka, což zpečetí i mini tetováním v podobně trojúhelníku na zápěstí (i když si na prvních setkání říkaly, že se budou tvářit, že se neznají.) Jak to už však u teen dramat bývá, nic se neobejde bez potíží. Thabitha s Elodie po čase zjišťují, že Moe nekrade a vlastně ani nikdy nekradla, ale vzala vinu za krádež na sebe namísto svého bratra Bena, protože ho chtěla ochránit. Chvíli se na ni dost zlobí, nakonec jí však odpustí.

Každá z nich má totiž své vlastní problémy. Moin otec je pryč a rodině se moc nevěnuje. Když se už ozývá, tak žadoní jen o peníze. Elodie zemřela matka, a její smrt byla právě oním spouštěčem kleptomanské závislosti, a Thabitha nemá štěstí na kluky. Je partnerkou fotbalové školní hvězdy, Bradyho, který nápadně připomíná postavu Bryce Walkera z 13RW.

Na toho budete mít neskutečné nervy v průběhu celého seriálu, protože se mu všechno „propeče“ a za jeho chyby budou trpět vždy jiní lidé (přesně jako jsme mohli vidět i v 13RW u Bryce). Nakonec však všechno, naštěstí, skončí zdánlivě dobře.

Zdánlivě píšu proto, že Moe jako vzorná studentka a tak trochu nerd, kvůli chybám jiných a tomu, že chce chránit kamarádku, přijde o zajímavé studijní příležitosti a taky skvělého kluka, Elodie kvůli starší cool přítelkyni Sabine o možná skutečnou pravou lásku a Thabitha o dalšího kluka, i když to vlastně sama chce.

Kiana Madeira, Brianna Hildebrand a Quintessa Swindell v seriálu Maličkosti, FOTO: Allyson Riggs / Distribuce Netflix

Já už se dál rozpisovat nebudu. Vždyť se na seriál podívejte na Netflixu sami. Najdete ho dokonce i s českým dabingem, a to je velké plus, když se vám nechce číst titulky, i když originál je někdy přece jen lepší.

Shrnutí seriálu

Toto drama obsahuje zajímavý námět, kde se postavy s úplně rozdílnými charakterovými rysy stanou nerozlučnými kamarádkami a navzájem se ve všem podporují; obnovení přátelství z dětství; prvky uvědomění si svých chyb a přijetí vlastní odpovědnosti za ně a závěrečné zadostučinění, díky kterému se té nejhorší postavě ze všech přestane všechno tolerovat, i když za cenu vyloučení ze školy.

POZITIVA

  • 20 – 30 minutové epizody, které určitě ocení zaneprázdnění fanoušci seriálů nebo mamky na mateřské,
  • ukončení seriálu po 2 sériích (protože je to někdy mnohem lepší, jak nekonečné protahování)
  • skvělý uzavřený konec (i když by bylo velmi zajímavé sledovat, jak bude pokračovat Bradyho příběh)
  • skvělá hudba

NEGATIVA

  • žádná mě nenapadají,
  • i postava Bradyho tam dokonale zapadla.

Tak se na seriál podívejte a posuďte sami a potom nám dejte vědět v komentářích, jak se líbil Vám a nezapomeňte sledovat náš web, aby Vám neuniklo nic z filmového a seriálového světa.

Zajímavost na závěr: Bradyho Finche dokonce ztvárnil herec Brandon Butler, kterého jste taky mohli vidět v seriálu 13RW jako Scotta Reeda.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 5 tipů na podobné seriály

Zdroj informací: Netflix

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Milujem filmy a seriály, ako inak. :) Keď je čas, zahrám si nejakú tú hru. Moja najobľúbenejšia hra je Zaklínač. Tiež si občas zahrám Crasha Bandicoota a Sims. Momentálne si užívam materskú dovolenku. :)
Podělte se o svůj názor: