Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečným příběhem mocných a nemilosrdných drogových gangů a zachycuje osudy nechvalně proslulého, legendárního drogového barona Pabla Escobara. Agenti amerického úřadu pro boj proti drogám mají za úkol zničit Escobarův kartel Medellín, ale když dorazí do Kolumbie, Escobar má mnohem závažnější problémy.

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA.

Narcos startuje 17. listopadu na Prima COOL a vysílat se bude každou neděli večer.

FOTO: FTV Prima

Zajímavosti:

Narcos je americký kriminální seriál, který měl mezinárodní premiéru v srpnu 2015. Zatím vznikly tři série a celkem 30 epizod.

Seriál byl původně uveden exkluzivně pro předplatitele streamovací služby Netflix a patří k jejím „vlajkovým lodím” podobně jako další proslulé pořady Domek z karet, Stranger Things, Orange is the New Black nebo Russian Doll.

Seriál Narcos vychází ze skutečných událostí a odehrává se a natáčí v jihoamerické Kolumbii – často na místech, kde se opravdu odehrávala skutečná dramata z Escobarova života. Natáčení první série trvalo osm měsíců.

První a druhá série popisuje příběh nechvalně proslulého kolumbijského drogového barona Pabla Escobara, který se díky ilegální produkci a distribuci kokainu stal miliardářem. Zároveň zachycuje Escobarovu spolupráci a střety s ostatními drogovými barony, agenty americké protidrogové agentury DEA a různými dalšími nepřáteli.

Třetí série se odehrává po Escobarově pádu a zachycuje boj agentů DEA s nastupujícím, nechvalně proslulým kolumbijským kartelem Cali.

První série byla nominována na dva Zlaté glóby a tři ceny Emmy.

Mnozí hlavní hrdinové seriálu jako jsou agenti DEA Steve Murphy a Javier Peña, drogový baron Pablo Escobar nebo politik a pozdější kolumbijský prezident César Gaviria jsou skutečnými osobnostmi. Postava policejního šéfa Horacia Carrilla vznikla podle skutečné osobnosti policejního šéfa plukovníka Huga Martíneze. Postava reportérky a Escobarovy milenky Valerie Vélez vznikla podle skutečné osobnosti reportérky a Escobarovy milenky Virginie Valejjo.

Jedním z hlavních producentů seriálu je brazilský režisér José Padilha, který natočil oslavované akční filmy Elitní jednotka a Elitní jednotka 2. Padilha režíroval první a druhou epizodu Narcos.

José Padilha říká, že seriál Narcos vznikl s úmyslem zachytit skutečný příběh o tom, jak se z kokainu stal obrovský problém pro celé Spojené státy americké i Evropu – a jak to všechno začalo přímo v kolumbijském městě Medellín.

Carlos Muñoz Porta, který pracoval v produkci seriálu a vyhledával zajímavá místa na natáčení, byl 15. září 2017 nalezen zavražděn. Jeho mrtvola provrtaná několika střelami ležela v autě odstaveném na prašné cestě nedaleko mexického města Temascalapa. Mluvčí mexického generálního prokurátora uvedl, že k vraždě došlo na odlehlém místě a tím pádem se nepřihlásili žádní svědci, ale vyšetřování bude pokračovat. Nebylo vyloučeno, že vražda má nějakou spojitost s místními drogovými gangy.

Wagner Moura, který hraje Pabla Escobara, je Brazilec a jeho rodným jazykem je portugalština. Kvůli roli se naučil perfektně španělsky a před začátkem natáčení strávil čtyři měsíce v Escobarově rodném městě Medellín, aby pochytil místní dialekt. Navíc přibral 18 kilogramů váhy. Po skončení natáčení druhé série je shazoval pomocí výhradně veganské diety.

Wagner Moura spolupracoval s režisérem a producentem Josém Padilhou už dříve na jeho filmech Elitní jednotka a Elitní jednotka 2.

Wagner Moura říká, že si i po dvaceti letech pamatuje televizní záběry mrtvého Pabla Escobara – tělo tlustého muže zastřeleného na střeše domu, u kterého pózují agenti DEA.

Píseň v úvodní znělce seriálu se jmenuje Tuyo. Pro seriál ji složil brazilský písničkář Rodrigo Amarante. Je to bolero – druh pomalé latinsko-americké hudby.

V listopadu 2018 měl mezinárodní premiéru nový seriál s názvem Narcos: Mexico. Seriál volně navazuje na předchozí Narcos, ale má úplně jiné hrdiny a odehrává se na jiném místě – v Mexiku 80. let. Znovu se v něm okrajově objevují některé postavy známé z předchozích dvou sérií, včetně mladého Pabla Escobara.

Pablo Escobar byl kolumbijský drogový baron, narkoterorista a šéf obávaného zločineckého kartelu Medellín. V dobách největší „slávy” Escobarův kartel produkoval asi 80% veškerého kokainu pašovaného do Spojených států amerických. Escobarovi se často přezdívalo Kokainový král a byl nejbohatším zločincem v dějinách – hodnota jeho majetku se odhaduje na 25 až 30 miliard dolarů (taková částka odpovídá dnešním 48,5 až 58 miliardám dolarů).

V roce 1991 Pablo Escobar souhlasil, že si „odpyká” trest odnětí svobody na maximálně pět let. Chtěl se tak vyhnout nebezpečí, že by byl po dopadení vydán do Spojených států amerických. Nechal se uvěznit v zařízení, které kolumbijská vláda postavila přesně podle Escobarových požadavků s výhledem na jeho rodné město Medellín. Vězení se jmenovalo La Catedral, ale přezdívalo se mu Escobar Hotel. Bylo vybavené fotbalovým hřištěm i výřivkou. Escobar si osobně vybral své strážné. Během prvních dvou měsíců měl 300 návštěv. Jeho ilegální obchod s kokainem dál kvetl. Když se na to úřady rozhodly zareagovat plánem přesunout ho na přísněji střežené místo, Escobar „uprchl” – ve skutečnosti jednoduše odešel a zmizel v šeru noci.

V roce 1993, den po svých 44. narozeninách, byl Pablo Escobar zastřelen kolumbijskou policií.

FOTO: FTV Prima

Herci:

Wagner Moura

Brazilský novinář, muzikant a herec se narodil 27. června 1976 v městě Salvador. Zahrál si ve filmech Elitní jednotka, Elitní jednotka 2, Elysium nebo v seriálu Narcos, za který byl nominovaný na Zlatý glóbus. Jeho otec působil jako seržant u brazilského letectva. Od mládí ho zajímalo herectví, ale rozhodl se stát novinářem, protože usoudil, že tato profese má jistější budoucnost. Vystudoval žurnalistiku, ale po krátké kariéře reportéra v televizi Bahia se rozhodl jít za svým snem. Jeho manželkou je reportérka a fotografka Sandra Delgado, se kterou má tři syny.

WAGNER MOURA, FOTO: FTV Prima

Boyd Holbrook

Americký herec a model se narodil 1. září 1981 v městě Prestonsburg v Kentucky. Zahrál si v seriálu Narcos, mini sérii Hatfieldovi a McCoyovi nebo ve filmech Logan, Zmizelá, Pryč od pece a Milk. Jako model pracoval pro světovou agenturu Elite Models a značky jako Gucci, Hugo Boss, Jean Paul Gaultier, Calvin Klein nebo Marc Jacobs. Všimli si ho, když byl zaměstnaný na částečný úvazek jako truhlář a pracoval na zakázce v divadle v Kentucky. Věnuje se fotografování.

BOYD HOLBROOK, FOTO: FTV Prima

Pedro Pascal

Chilsko-americký herec se narodil 2. dubna 1975 v Santiagu. Zahrál si ve filmech Kingsman: Zlatý kruh, Wonder Woman 1984 nebo v seriálech Hra o trůny, Narcos a The Mandalorian. V době, kdy se narodil, se jeho rodiče zapojili do opozičního hnutí proti chilskému diktátoru Augustu Pinochetovi. Krátce poté získala celá rodina politický azyl v Dánsku. Později vyrůstal v americkém Texasu. Během dospívání se věnoval závodnímu plavání. Vystudoval herectví. Má dva rodné jazyky – angličtinu a španělštinu.

PEDRO PASCAL, FOTO: FTV Prima

Joanna Christie

Anglická herečka a zpěvačka se narodila 10. dubna 1982 v městě Huddersfield. Zahrála si v seriálu Narcos, ve hře Equus po boku Daniela Radcliffa nebo v muzikálové verzi hudebního dramatu Once uvedené na Broadwayi. Její matka je dirigentkou pěveckého sboru Millhouse Green Male Voice a zpívá ve skupině The Mastersingers. Během dospívání studovala hru na flétnu, piano a zpěv. Později se zaměřila na studia herectví na Akademii divadelních umění Mountview v Londýně. Má za sebou úspěšnou divadelní kariéru. Nazpívala písničku s Glennem Hansardem na jeho album Rhythm and Repose. Ve volném čase se věnuje józe, běhu, kick boxu a potápění.

Juan Pablo Raba

Kolumbijský herec se narodil 14. ledna 1977 v Bogotě. Zahrál si v seriálech Narcos, Seal Team 6, Agenti S.H.I.E.L.D. nebo v telenovelách Milovat Glorii, Bláznivá Anastasie a Má tlustá Valentýna. Po rozvodu rodičů žil a vyrůstal ve Španělsku. Než se stal hercem, pracoval jako model. Je vášnivým cyklistou. Podporuje organizace na ochranu lidských i zvířecích práv. Žije s rodinou v americkém Miami na Floridě. Je podruhé ženatý. Jeho manželkou je televizní moderátorka Mónica Fonseca, se kterou má jednoho syna.

Maurice Compte

Kubánsko-americký herec si zahrál v seriálech Narcos, Perníkový táta, Poslední loď, Od soumraku do úsvitu nebo Mayans M.C.

Stephanie Sigman

Mexicko-americká herečka se narodila 28. února 1987 v městě Obregon. Zahrála si ve filmech Miss Bala, Spectre nebo v seriálech Narcos, Most a S.W.A.T. Její matka pochází z Mexika, otec z Ameriky.

Postavy:

Pablo Escobar (Wagner Moura)
Kolumbijský drogový baron a vůdce kartelu Medellín.

Steve Murphy (Boyd Holbrook)
Agent DEA, který dostal za úkol dostat Escobara a zničit jeho kartel.

Javier Peña (Pedro Pascal)
Agent DEA, který je členem Murphyho speciálního týmu.

Connie Murphy (Joanna Christie)
Muprhyho manželka pracuje jako zdravotní sestra v místní nemocnici.

Gustavo Gaviria (Juan Pablo Raba)
Escobarův bratranec je jedním ze zakládajících členů kartelu Medellín.

Horacio Carrillo (Maurice Compte)
Kolumbijský policejní velitel.

Valeria Vélez (Stephanie Sigman)
Kolumbijská reportérka a Escobarova milenka.

-reklama-