Elitní odstřelovač Námořní pěchoty Bob Lee Swagger byl falešně obviněn z atentátu na prezidenta. Z hrdiny a válečného veterána se tím pádem stává cíl. Statečnému mariňákovi nezbývá nic jiného než se dát na útěk. Podaří se mu vyhnout zadržení, uniknout agentům FBI, odhalit nebezpečné spiknutí a dopadnout skutečné zrádce? Odstřelovače mohou diváci sledovat na Prima COOL každé pondělí, úterý a středu ve 23.30, popřípadě další týden ráno v repríze.

Bob Lee Swagger (Ryan Phillippe) je elitní odstřelovač Námořní pěchoty ve výslužbě. Do akce se znovu vrací, když ho jeho bývalý nadřízený, kapitán Isaac Johnson (Omar Epps), požádá o pomoc. Johnson teď pracuje pro Tajnou službu a má na starost zajistit bezpečnost během setkání amerického a ukrajinského prezidenta v Seattlu. Chce, aby Swagger zkontroloval všechna potenciálně nebezpečná místa, ze kterých by mohl odstřelovač spáchat atentát. Swagger souhlasí, ale v kritický okamžik nedokáže zabránit tomu, aby někdo na prezidenty skutečně nevystřelil.

FOTO: distr. FTV Prima

Okamžitě se stává nejen hlavním podezřelým, ale i obětí spiknutí. Zjišťuje, že Johnson chce z něho udělat obětního beránka, a nezbývá mu nic jiného než se dát na útěk. Podaří se mu zůstat vždy o krok vepředu před pronásledovateli z Tajné služby a FBI? Musí! Swagger má jedinou šanci. Aby se mohl znovu vrátit k manželce a dospívající dceři, musí odhalit zákeřné spiknutí a dopadnout skutečné zrádce.

Americký akční seriál měl premiéru v listopadu 2016. Postupně vznikly celkem tři série a dohromady 31 epizod. Odstřelovač vznikl na motivy stejnojmenného filmového akčního thrilleru z roku 2007, ve kterém si zahrál Mark Wahlberg, a románu Point of Impact spisovatele Stephena Huntera. Hlavní hrdina seriálu Bob Lee Swagger je zároveň hrdinou Hunterovy knižní série. Seriál čerpá nejen z prvního dílu Hunterovy knižní série Point of View, ale i následujících dílů. Autor knižní předlohy si zahrál muže v obchodě se střeleckými potřebami, který pomůže pronásledovanému hlavnímu hrdinovi (v první epizodě první série).

Původní datum premiéry ve Spojených státech amerických muselo být dvakrát zrušeno a odsunuto na později kvůli tragickým událostem smrtící střelby na policisty, k nimž došlo 7. července 2016 v Dallasu a 17. července v Baton Rouge. Ani natáčení seriálu se neobešlo bez nepříjemných nehod. 6. července 2016 herec Tom Sizemore omylem srazil jednoho z kaskadérů během natáčení jedné scény na letišti Aqua Dulce. Počet epizod druhé série musel být snížen z plánovaných deseti na pouhých osm, protože hlavní hvězda seriálu Ryan Phillippe si 16. července 2017 zlomil nohu (k nehodě došlo mimo natáčení).

Jedním z producentů seriálu je také Mark Wahlberg a v hlavní roli exceluje Ryan Phillippe (Velmi nebezpečné známosti, Crash, Gosford Park). Podle Ryana Phillippa mu Mark Wahlberg řekl, že miluje postavu odstřelovače a že Phillippe byl jeho první volba, kdo by si ho měl v seriálu zahrát. Jedním z důvodů, proč tuto roli Phillippe přijal, je ten, že mu tehdy bylo 42 let a uvědomoval si, že už mu nezbývá mnoho času na to, aby mohl hrát drsného akčního hrdinu.

Ryan Phillippe trval na tom, že sám zvládne všechny své kaskadérské kousky i proto, že se od dětství věnuje bojovým uměním a udržuje se v dobré formě. Nevyhnul se ani skoku z balkónu ve čtvrtém patře na střechu dole stojícího auta. Byl přitom jištěný speciálním lanem, ale říká, že i tak měl pocit, jako by měl spáchat sebevraždu. Herec říká, že nešlo o to, aby se cítil jako chlap. Phillippe se nenechal zastoupit kaskadérem, protože dnešní televizní seriály jsou podle jeho slov už tak dobré a jejich diváci tak všímaví, že si schválně dávají pozor, aby jim neušel střih, ve kterém zastupuje herce kaskadér. Hlavní hrdina si musí poradit sám proti celému světu, a tak Phillipe chtěl, aby diváci viděli ve všech záběrech jeho tvář. Také uvedl, že během příprav na natáčení o sobě zjistil, že má přirozený talent na střelbu. Podařilo se mu zasáhnout třiceticentimetrový terč z 800 metrů hned napodruhé a na mariňáky to podle jeho slov udělalo velký dojem.

Phillippe se odobně podílel také na choreografii akčních scén. Říká, že pomohl vymyslet nové a zajímavé způsoby, jak a čím někoho udeřit a zranit, a že ho to velice bavilo. Phillippe chtěl, aby akční scény měly nepříjemně drsnou atmosféru a aby se v nich hlavní hrdina rval jako zvíře. Protože když se člověk ocitne zahnaný do kouta a bojuje o holý život, jde přes mrtvoly, rve se zuby nehty, hlava nehlava.

V úvodní znělce seriálu se objevuje slovní spojení „SEMPER FI“. To je zkratka pro latinské sousloví „Semper Fidelis“, které je heslem americké Námořní pěchoty a znamená „vždy věrní“.

Ve vedlejších rolích se objevují známé tváře televizní obrazovky jako William Fichtner (Útěk z vězení, Máma, Černý jestřáb sestřelen), Tom Sizemore (Černý jestřáb sestřelen, Pearl Harbor, Zachraňte vojína Ryana), Rob Brown (Tréme), Desmond Harrington (Dexter, Superdrbna), Beverly D’Angelo (Bláznivá dovolená, Bláznivá dovolená v Las Vegas, Vánoční prázdniny), Todd Lowe (Gilmorova děvčata, True Blood – Pravá krev), Jaina Lee Ortizová (Station 19), Harry Hamlin (Šílenci z Manhattanu, Právo v Los Angeles) nebo Derek Phillips (Světla páteční noci).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz