Jeden z nejúspěšnějších seriálů poslední dekády se blíží ke svému konci. Seriál The Walking Dead (Živí mrtví), který sklidil pozitivní i negativní ohlasy a o kterém bylo často hovořeno, jako o seriálu bez konce, oznámil svou poslední sérii. Dlouholetou cestu uzavře 11. řada, která dá zároveň prostor pro další projekty ze světa živých mrtvých.

11. série The Walking Dead (Živí mrtví), která by měla mít premiéru příští rok na podzim, bude čítat o osm epizod víc než běžná řada. Dočkáme se tedy 24 epizod, ve kterých se příběh ústředního seriálu ze světa živých mrtvých uzavře.

Novinku oznámil výkonný ředitel značky The Walking Dead Scott Gimple. Dále uvedl:

„Od prvního dílu uběhlo již deset let, přesto však zbývá odvyprávět mnoho a mnoho příběhů. Jasné je, že seriál byl o lidech, kterými byli nadšení herci, scenáristé, producenti a štáb. Všichni dohromady společnými silami přivedli k životu vizi, se kterou přišel Robert Kirkman ve svém komiksu – vše za podpory nejúžasnějších fanoušků na světě,“ řekl Scott Gimple a dodal, „Tohle bude velké finále, které povede k novým projektům. Evoluce je na nás. The Walking Dead žije.“

Přesto, že značka The Walking Dead z trhu jen tak nezmizí a my uvidíme stále nové projekty, ústřední seriál, který vše započal a přenesl úspěšný komiks do hrané podoby, příští rok skončí. Již nyní však víme, že se dočkáme čtvrtého seriálu ze světa živých mrtvých, který bude pojednávat o Darylovi a Carol. Podílet by se na něm měla současná výkonná producentka seriálu a jeho premiéra se odhaduje na rok 2023.

Dále bylo uveřejněno, že AMC začíná pracovat na projektu, který nese označení „Tales of the Walking Dead“. V podstatě by mělo jít o nový antalogický seriál, který bude pojednávat o nových nebo již existujících charakterech a přiblíží nám jejich minulost a další samostatné zážitky. Každá epizoda seriálu by se tak zaměřila na jinou postavu.

Mimo jiné bylo oznámeno, že jsou ve hře další nové a inovativní projekty vycházející ze značky The Walking Dead. Nesmíme zapomínat ani na připravovanou trilogii filmů, na které se již usilovně pracuje.

A jaká je aktuální situace? 4. 10. 2020 bychom se měli dočkat finálního dílu 10. řady The Walking Dead (Živí mrtví). Na ten posléze naváže svou premiérou nový seriál The Walking Dead: World Beyond a týden po premiéře této novinky odstartuje také 6. řada seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz