Walker, Texas Ranger je americký akční televizní seriál vysílaný v premiéře v letech 1993 až 2001, který je velmi populární také v našich končinách. Od 2. září je znovu vysílán od první epizody každý všední den po obědě na Primě. Hlavní roli člena Texas Rangers Cordella Walkera ztvárnil kultovní Chuck Norris. Jak se změnili protagonisté původního seriálu z roku 1993?

Chuck Norris (80 let) – Cordell Walker

FOTO: Profimedia

Celým jménem Carlos Ray Norris Jr. se narodil 10. března 1940. Jde o herce převážně akčních filmů, mistra bojových umění a mediální osobnost, která má čerokíjské a irské předky. Ve snímku Cesta draka vystupoval spolu se samotným Brucem Lee. Jeho jednou z nejznámějších rolí se stal právě Walker, Texas Ranger. Herec vyznává víru evangelikalismus, což je konzervativní větev protestantismu, která se vyznačuje důrazem na fakt, že Bible je pro ně jediným zdrojem víry.  Od roku 1998 je ženatý s modelkou Genou O’Kelley, má celkem pět dětí. V roce 2010 dostal ocenění Čestný Texas Ranger. Stvořil vlastní bojové umění Chun Kuk Do. Ve filmu jsme jej mohli vidět naposledy v roce 2012, kdy si střihl malou roli v akčním snímku Expendables: Postradatelní 2. Dnes se již herecky neangažuje.

Clarence Gilyard (64 let) – James Trivette 

FOTO: Profimedia

Clarence Darnell Gilyard Jr. je americký herec a vysokoškolský profesor, který se narodil 24. prosince 1955. Známý začal být teprve v letech 1989 až 1993, kdy hrál v seriálu Matlock. V roce 1993 získal roli Jamese Trivetta, parťáka rangera Walkera, kterou ztvárnil až do roku 2001. Účastnil se také natáčení filmu Smrtonosná past, kde si zahrál roli Thea, teroristického počítačového experta. Jeho rodina pochází původně z New Orleans, vyrůstal však na vojenské základně na Havaji, Texasu a Floridě. Je katolíkem. Má pět děti a od roku 2001 je podruhé ženatý. V současné době působí jako konzultant Komunikačního výboru amerických katolických biskupů a také jako docent na vysoké škole Výtvarných umění v Las Vegas. I nadále se však věnuje herectví, naposledy jsme jej mohli vidět ve filmu The Perfect Race (2019).

Sheree J. Wilson (61 let) – Alex Cahill

FOTO: Profimedia

Sheree J. Wilson je americkou herečkou, producentkou, podnikatelkou a modelkou. Narodila se 12. prosince 1958. Nejvíce se proslavila jako April Stevens Ewingová v seriálu Dallas a také jako Alex Cahill-Walkerová v seriálu Walker, Texas Ranger. Již od mala vyrůstala na farmě, než se spolu s celou rodinou přestěhovala do Colorada. Svou módní kariéru započala v Denveru. Její první velké filmové role přišly v roce 1985 a poté účinkovala v seriálu Dallas, který však musela opustit kvůli svému těhotenství. Od roku 2013 se pár let před kamerou neobjevila, ale vloni měla malou roli v romantickém filmu A Mermaid for Christmas. V roce 2018 se podruhé vdala, z prvního manželství má dva syny. V současnosti žije v Los Angeles.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz