Nedávno jsme Vás informovali o dalším novém členovi hereckého obsazení seriálu Zaklínač. Jde o Kevina Doyla, známého třeba díky jeho roli komorníka Molesleyho, kterého ztvárnil v seriálu Downton Abbey. Dnes se v článku dozvíte o dvou nových členech štábu, kteří ztvární dva generály Nilfgaardu ve druhé sérii Zaklínače. 

V první sérii jsme se setkali s Cahirem (Eamon Farren) a s absolventkou Aretuzy, Fringillou Vigo (Mimi Ndiweni), kteří vedli pátrání po Ciri a útok na Sodden. Téměř bez povšimnutí bylo nedávno zmíněno, že existuje větší nilfgaardská armáda padesáti tisíc vojáků, postupujících z Cintry na Sodden pod vedením „generálů“. Cahirův předvoj, který jsme viděli bojovat s Yenn a zbytkem čarodějů ve finálové epizodě první série, měl za úkol pouze připravit cestu na Sever pro tuto hlavní sílu.

Generálka Hake je první postavou, která se přidá a uvidíme ji v jedné nebo dvou epizodách režírovaných Louise Hooper (6 a 7). Tu ztvární herečka Jo Mariott. Objevila se v mnoha historických dokumentech, takže meč a dýka jí nejsou cizí. Ztvárnila takové postavy, jako třeba Johanku z Arku nebo královnu Alžbětu I. v historickém dramatu Soukromé životy Tudorů. Také je obdivuhodně schopnou jezdkyní na koních a má bohaté zkušenosti s bojem s dobovými zbraněmi. Fanoušci tedy doufají, že s ní uvidí poutavé akční scény.

Druhým nilfgaardským důstojníkem je postava jménem Gerhen. Momentálně však není zcela jasné, kdo by si mohl tuto postavu zahrát. Existují však zvěsti, že by si ho mohl zahrát herec Darius James (Intergalactic), který se v posledních týdnech taky objevil na scéně v Abortfield Studiu. Z informací z natáčení můžeme tedy předpovědět, že se setkal s Jo Mariott, Mimi Ndiweni, Eamonem Farrenem a Tomem Cantonem (Filavandrel). Třeba to však brát zatím s rezervou, protože to zatím nebylo potvrzeno. Herec by totiž klidně mohl ztvárnit úplně jinou roli. O případných novinkách či změnách Vás určitě budeme průběžně informovat.

V první sezóně byla Nilfgaardská říše představena jako velké zlo, ničící Ciřin domov, rodinu a vše, co jí kdy bylo drahé. Někteří fanoušci se domnívali, že tento obraz Nilfgaardu byl trochu jednostranný. K tomu se výkonná producentka seriálu, Lauren Schmidt Hissrich, vyjádřila, že v následující sezóně bude Nilfgaard podrobněji zkoumat:

„To je zajímavý názor na Nilfgaard. Ano, měli jsme pocit, že musíme udělat „špatného chlapa“ v první sérii – ale to je naše naděje, že jsme Cahirovi a Fringille dali několik charakterových vrstev, které se budou postupně odkrývat a aby si diváci při prvních setkáních s Nilfgaardem mysleli: Tak počkat, oni se nezdají tak šílení. Možná je toho víc, než se na první pohled zdá.“

Související články: 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Gabi89
Milujem filmy a seriály, ako inak. :) Keď je čas, zahrám si nejakú tú hru. Moja najobľúbenejšia hra je Zaklínač. Tiež si občas zahrám Crasha Bandicoota a Sims. Momentálne si užívam materskú dovolenku. :)